הקונסיירז' https://haconcierge.com/ נקודת ההתחלה ליעד הבא שלכם Mon, 30 May 2022 10:46:52 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.9.1 https://haconcierge.com/wp-content/uploads/2019/08/בלוג-הקונסיירז-haconcierge-150x150.pngהקונסיירז'https://haconcierge.com/ 32 32 זלצבורגלנד אוסטריה – חלק ב׳https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%96%d7%9c%d7%a6%d7%91%d7%95%d7%a8%d7%92%d7%9c%d7%a0%d7%93-%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%97%d7%9c%d7%a7-%d7%91%d7%b3/ https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%96%d7%9c%d7%a6%d7%91%d7%95%d7%a8%d7%92%d7%9c%d7%a0%d7%93-%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%97%d7%9c%d7%a7-%d7%91%d7%b3/#respond Mon, 30 May 2022 10:43:43 +0000 https://haconcierge.com/?p=6925בפוסט הקודם נתנו לכם טיפים לטיול באזור זלצבורגלנד שבאוסטריה, במסגרת החופשה שעשינו עם רכב שכור באלפים האוסטריים. בפוסט הזה נפרט יותר על האתרים והאטרקציות שבהם ביקרנו בטיול שלנו, וניתן לכם המלצות איך לתכנן את הימים והמסלולים באזור זלצבורגלנד. כמובן שזו רק החוויה שלנו, ויש אינספור דברים לעשות באזור. אנחנו ממליצים על המקומות שבהם ביקרנו ומספרים …

זלצבורגלנד אוסטריה – חלק ב׳ לקריאה »

The post זלצבורגלנד אוסטריה – חלק ב׳ appeared first on הקונסיירז'.

]]>
בפוסט הקודם נתנו לכם טיפים לטיול באזור זלצבורגלנד שבאוסטריה, במסגרת החופשה שעשינו עם רכב שכור באלפים האוסטריים. בפוסט הזה נפרט יותר על האתרים והאטרקציות שבהם ביקרנו בטיול שלנו, וניתן לכם המלצות איך לתכנן את הימים והמסלולים באזור זלצבורגלנד. כמובן שזו רק החוויה שלנו, ויש אינספור דברים לעשות באזור. אנחנו ממליצים על המקומות שבהם ביקרנו ומספרים על החוויה שלנו. תתכננו מה שמתאים עבורכם בעונה בה אתם מטיילים.

זלצבורגלנד

יום 1 – מפל גולינגר ונקיק למרקלאם

יצאנו בבוקר מהעיר זלצבורג, ואחרי עצירה קצרה במתחם הקניות ארנה בפאתי העיר שם הצטיידנו בביגוד חם וציידה לדרך, נסענו לתחנה הראשונה שלנו באזור זלצבורגלנד – מפל גולינגר.

הנוף המרהיב בדרך כבר בישר את הבאות, והדרכים הצדדיות בין השדות הירוקים והכפרים היפים היו פתיחה טובה לטיול. בכניסה למסלול הקצר למפל יש מספר חניונים, התשלום (5 יורו) הוא באמצעות מכונה אוטומטית שנמצאת בביתן קטן בכניסה. בביתן יש גם מכונות אוטומטיות של שתיה וחטיפים, ושירותים נקיים ומסודרים. מהחניה יוצא שביל שעולה עד הכניסה למסלול. כרטיס כניסה למפל גולינגר עולה 5 יורו לאדם.

זלצבורגלנד
מפל גולינגר

מסלול ההליכה למפל גולינגר קצרצר ונעים בטבע. בדרך היו שיחי פטל עם פירות טעימים, עצים יפים ורעש של מים זורמים. המפל מאוד מרשים ויפהפה וכיף לשבת על אחד הסלעים ולהינות מהטבע ומהשקט שסביב. חשוב להגיע עם ביגוד חם או מעילי גשם ועם נעליים מתאימות למים, כי בקרבת המפל קריר ורטוב. למיטיבי לכת, המסלול ממשיך בעלייה עד לראש המפל. אנחנו ויתרנו וחזרנו באותה הדרך לאוטו. סך הכל בילינו במסלול כשעה.

זלצבורגלנד
הדרך למפל גולינגר

ממפל גולינגר המשכנו למסלול נוסף – נקיק למרקלאם. הכניסה לחניון צרה ונסתרת, וקל לפספס אותה אז צריך להיות חדים. בכניסה למסלול יש שולחנות שבהם ישבנו לפיקניק. החניה חינם, והכניסה למסלול עולה 6 יורו לאדם.

המסלול של נקיק למרקלאם יחסית קל ולוקח כחצי שעה לכל כיוון פלוס מינוס. הוא עובר על גשרי עץ תלויים לאורך הנקיק כשהנחל עובר למטה בין המצוקים. במסלול יש מדרגות ובחלק מהמקומות השביל מאוד צר, כך שהוא אינו מתאים עם עגלות או למי שמפחד מגבהים. המסלול אינו מעגלי והולכים בו הלוך-חזור. כשהגענו לקצה המסלול התחיל לרדת גשם כך שנאלצנו לחזור רטובים. זה קצת העיב על החוויה כי המסלול הופך חלקלק, אבל בסך הכל זה מסלול כיפי ומאוד יפה.

יום 2 – הר דכשטיין והעיירה הלשטאט

את הבוקר התחלנו בתצפית רכס הרי דכשטיין. זהו רכס הרים גבוה עם מספר פסגות באזור זלצבורגלנד. ישנן שתי עליות לתצפית על רכס דכשטיין, האחת מכיוון הלשטאט וידועה בתצפית ״חמשת האצבעות״, והשנייה היא מכיוון שלדמינג וידועה בתצפית ״המדרגות לשום מקום״. בכל אחת יש דברים אחרים לראות ולעשות, אין מעבר בין השתיים והנסיעה בניהן ארוכה (מקיפים את הרכס). לכן כדאי לבחור אחת מהן, או לתכנן יומיים לביקור ברכס דכשטיין.

הנוף מרכבל דכשטיין

אנחנו עלינו לתצפית מכיוון הלשטאט. התחזית הראתה שיהיה יום מעונן וגשום וזה מה שהיה, ובדיעבד לא היה כדאי לעלות להר באותו יום. חשוב לשים לב למזג האוויר ולתכנן בהתאם כי חבל על הזמן ועל הכסף. ישנם סוגי כרטיסים שונים המקנים כניסה לאטרקציות שונות על ההר, וכל אחד במחיר קצת שונה אז כדאי להתעדכן באתר לגבי המחירים והאפשרויות השונות. אנחנו קנינו כרטיס משולב שבו יש כניסה למערת הקרח בתחנת הרכבל הראשונה ולתצפית חמשת האצבעות והתצפיות שסביבה בפסגת ההר בתחנת הרכבל העליונה. לצערנו נהנינו רק ממערת הקרח אבל לא יכולנו להנות מהתצפיות שבפסגת ההר בגלל מזג האוויר והעננים.

בתחנה הראשונה בה נמצאת מערת הקרח יש הליכה של כ-20 דקות עד הכניסה למערה בעלייה מטורפת שהיא ממש קריעה, אז כדאי להתכונן מראש במיוחד אם אתם לא בכושר כמונו ולקחת מספיק זמן ספייר. למתקשים בהליכה זה עלול להיות בלתי אפשרי. במערה עצמה הסיור הוא כשעה עם מדריך שמסביר בגרמנית ובאנגלית ומחלק חוברת עם הסברים בעברית. גם בתוך המערה המסלול כולל המון מדרגות ואיננו קליל. בתוך המערה קר מאוד (מערת קרח, בכל זאת) אז מומלץ להצטייד בביגוד חם ובנעליים סגורות. הקטע האחרון במערה מרשים מאוד, ובו עוברים בין אולמות שונים מוארים עם מיצגים אורקוליים. אחר כך יורדים חזרה את הדרך התלולה עד לתחנת הרכבל.

למרות שלא הייתה ראות מתאימה לתצפית בכל זאת עלינו לתחנה השנייה עם הרכבל וישבנו במסעדה לאכול שטרודל תפוחים וקייזרשמירן שזה סוג של עוגה מפורקת. הקינוחים והשתייה החמה ריככו קצת את הבאסה מזה שלא נהנינו מהתצפיות.

זלצבורגלנד
שטרודל תפוחים וקייזרשמירן בתצפית דכשטיין

אחרי הביקור ברכס דכשטיין נסענו להלשטאט – אחת העיירות המפורסמות והתיירותיות ביותר באוסטריה, שהמראה הציורי שלה מופיע על כל הגלויות ובכל תמונות האינסטגרם של המטיילים בחבל זלצבורגלנד. צריך לקחת בחשבון שהעיירה מאוד מאוד תיירותית, ויש בה עומס מבקרים כך שכדאי לכוון להגיע באמצע השבוע ובשעות פחות עמוסות. ישנם מספר חניונים בכניסה להלשטאט, שכן הכניסה עם רכב לעיירה עצמה אסורה. חנינו בחניון P2 (התשלום של 9 יורו ל-4 שעות הוא דרך מכונה אוטומטית ביציאה) והסתובבנו בעיירה ברגל. ליד החניון ישנו פוניקולר העולה למכרות המלח – חוויה שנראית לנו נהדרת למשפחות למרות שלא עשינו אותה.

מומלץ להקדיש לעיירה הלשטאט כמה שעות, שבהן מסתובבים בעיירה, קונים מזכרות ויושבים באחת המסעדות על גדת האגם. אנחנו מאוד ממליצים גם לעלות לנקודת התצפית היכן שמצלמים את התמונה המפורסמת, ומשם להמשיך ברגל לכנסייה ולבית הגולגלות שנמצא בבית הקברות בסמוך לכנסייה. הכניסה עולה 1.5 יורו לאדם וזה מראה מאוד מיוחד, וגם הנוף מהכנסייה שווה את העלייה הקשה למעלה. מומלץ גם לעצור לאורך האגם בנקודות שונות ולהינות מהנוף על העיירה מזוויות אחרות.

בהלשטאט עצמה יש הרבה מסעדות ובתי קפה, אחר הצהריים הם היו פתוחים אבל הגישו תפריט מצומצם. אכלנו על שפת האגם שניצל ודג פורל שהיו טעימים מאוד. העיירה קצת ממוסחרת ועמוסה בתיירים. יש הרבה דוכני מזכרות וכל דבר עולה כסף, כולל השירותים שהיו הכי יקרים ששילמנו בטיול – יורו לאדם לביקור בשירותים.

הלשטאט מהזווית המפורסמת

יום 3 – אגם גוסאו, טירת הוהנוורפן ונקיק ליכטנשטיין

קמנו לבוקר עם מזג אוויר בהיר יותר מיום קודם ויצאנו לאגם גוסאו המרהיב ביופיו, שנמצא בין רכסי ההרים ומימיו שקופים ורגועים. מומלץ לעלות עד למעלה לחניון הכי גבוה ואם אין שם חניה לרדת למטה לחניונים רחוקים יותר. מהחניון יש עליה במדרגות ואחר כך לאורך הכביש עד לאגם. בסמוך לאגם יש מבנה קטן עם אוכל ומזכרות וגם שירותים.

אגם גוסאו

סביב האגם יש שביל הליכה מסודר שמקיף אותו. הלכנו חלק ממנו וירדנו גם למים קצת, אך לא נכנסנו כי היה קר והמים קרים. היו במקום צוללנים אמיצים שצללו במים הקרים וצפינו בהם, והייתה שם גם תזמורת כלי נשיפה שניגנה ושמעו אותה לכל אורך האגם. זו הייתה אווירה ממש פסטורלית ומיוחדת לשמוע צלילי קרן-יער במקום המקסים הזה.
היינו שם כשעה לשטוף את העיניים ולהינות מהשקט וחזרנו בחזרה לאוטו.

המסלול לאורך האגם

מאגם גוסאו נסענו לטירת הוהנוורפן שנמצאת מעל העיירה ורפן. הטירה עצמה גדולה ומרשימה ומתוחזקת מאוד יפה. לאחר שחונים בחניון למטה עולים בפוניקולר למעלה לטירה. כרטיס הכניסה עולה 15 יורו לאדם וכולל את המעלית, סיור של כ-45 דקות בטירה עצמה (שלא ניתן לעשות עצמאית) היוצא בכל שעה עגולה, ומופע עופות דורסים שמתקיים מספר פעמים ביום. כשהגענו המופע כבר כמעט נגמר. סך הכל נראה די כמו התעללות בציפורים המסכנות, ולא התחברנו לרעיון.

חזרנו לרחבה המרכזית של הטירה בזמן להתחלת הסיור, שמלווה במכשירי אודיו גייד עם הסברים מוצלחים מאוד בעברית. המדריכה דיברה גרמנית בלבד. ההליכה בטירה מלווה בעלייה של הרבה מדרגות ומעלים עם שיפועים חדים ומאוד לא מתחשבים. מעייף… במהלך הסיור עולים גם למגדל הפעמון משם יש נוף מהמם על וורפן והאזור. סך הכל בילינו בטירה כשעתיים. יש במקום גם דוכני מזון עם ספסלים ושולחנות, שירותים מסודרים ומזכרות. מומלץ אחרי הסיור בטירה לעשות סיבוב עם הרכב בעיירה וורפן ולתצפת על הטירה הנישאת מעל העיירה מזווית קצת שונה. בעיירה עצמה יש סופרמרקט, מסעדות, בתי קפה וחנויות נוחות שונות.

מהטירה המשכנו בנסיעה לנקיק ליכטנשטיין, אחד המסלולים התיירותיים הפופולאריים באזור זלצבורגלנד. מכיוון שהוא יותר תיירותי הוא גם הרבה יותר מוסדר מנקיק למאר, ומצד שני פחות מרגישים הליכה בטבע כי המסלול ״מהונדס״ עם גשרים, מנהרות בתוך הסלע והמון המון המון (נחשו…) מדרגות! גם כאן החניונים ממוספרים בסדר יורד וכדאי להמשיך עד הכניסה ולחנות בחניון הכי קרוב שבו תמצאו מקום. בכניסה יש שירותים וספסלים, שם עשינו פיקניק קצר לפני שהתחלנו במסלול. מהכניסה יש שביל הליכה של כ-500 מטר עד לקופות הכניסה, שם יש גם מסעדות ודוכני מזכרות. כרטיס עלה 10 יורו לאדם. בתוך הנקיק קר מאוד ורטוב אז כדאי להתלבש בהתאם. הרצפה רטובה וחלקה אז חובה(!) נעלי הליכה טובות ורצוי לא מחליקות.

מדרגות הספירלה המפורסמות של נקיק ליכטנשטיין

רוב המסלול של נקיק ליכטנשטיין עובר על גשר תלוי או ממש בשביל חצוב בתוך הנקיק. אחד האלמנטים המפורסמים במסלול הם מדרגות הספירלה המובילות לתוך הנקיק. העלייה אליהן קצת קשה ואז יורדים בהן לתוך הנקיק, ובחזור עושים הפוך – עלייה קשה מאוד במדרגות וירידה במסלול חזרה לחניה. אז בכל מקרה יש עלייה קשה בשני הכיוונים. הנחושים שבניכם יגיעו לגולת הכותרת בסוף המסלול והוא המפל האדיר מלא במים שוצפים. בדיעבד, מסלול מרהיב ומפל יפה ששווים את המאמץ. בפועל, במסלול עצמו לא הפסקנו לקלל ולקטר… למרות ה״אינסטגרמיות״ המפתה של הנקיק, זהו לא מסלול קל, אז תשקלו בכובד ראש אם אתם מוגבלים בהליכה או מטיילים עם ילדים קטנים.

משם המשכנו למלון שלנו בעיר צל אם סי (או זל אם סי) שנמצאת כבר בטירול – חבל ארץ הנושק לזלצבורגלנד. בפוסט הבא נספר לכם על החוויות שלנו מטירול ומבירת האזור אינסברוק. מוזמנים לקרוא על כל החוויות שלנו מאוסטריה כאן.

The post זלצבורגלנד אוסטריה – חלק ב׳ appeared first on הקונסיירז'.

]]>
https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%96%d7%9c%d7%a6%d7%91%d7%95%d7%a8%d7%92%d7%9c%d7%a0%d7%93-%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%97%d7%9c%d7%a7-%d7%91%d7%b3/feed/ 0
זלצבורגלנד אוסטריה – חלק א׳https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%96%d7%9c%d7%a6%d7%91%d7%95%d7%a8%d7%92%d7%9c%d7%a0%d7%93-%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%97%d7%9c%d7%a7-%d7%90%d7%b3/ https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%96%d7%9c%d7%a6%d7%91%d7%95%d7%a8%d7%92%d7%9c%d7%a0%d7%93-%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%97%d7%9c%d7%a7-%d7%90%d7%b3/#respond Sun, 05 Dec 2021 15:48:35 +0000 https://haconcierge.com/?p=6876בחגי תשרי האחרונים יצאנו לחופשה באוסטריה ברכב שכור. אחרי נחיתת לילה במינכן, ויום בילוי נפלא בעיר זלצבורג, התחלנו את הטיול האמיתי שלנו באזור זלצבורגלנד שבאוסטריה! זלצבורגלנד זהו למעשה מחוז זלצבורג הנמצא בצפון-מערב אוסטריה, גובל במחוז טירול (שם נמצאת העיר אינסברוק) ובגרמניה ממערב, במחוזות אוסטריה עילית וסתריה ממזרח, ובמחוז קרינתיה בדרום. במחוז זלצבורגלנד תמצאו מגוון עצום …

זלצבורגלנד אוסטריה – חלק א׳ לקריאה »

The post זלצבורגלנד אוסטריה – חלק א׳ appeared first on הקונסיירז'.

]]>
בחגי תשרי האחרונים יצאנו לחופשה באוסטריה ברכב שכור. אחרי נחיתת לילה במינכן, ויום בילוי נפלא בעיר זלצבורג, התחלנו את הטיול האמיתי שלנו באזור זלצבורגלנד שבאוסטריה!

זלצבורגלנד זהו למעשה מחוז זלצבורג הנמצא בצפון-מערב אוסטריה, גובל במחוז טירול (שם נמצאת העיר אינסברוק) ובגרמניה ממערב, במחוזות אוסטריה עילית וסתריה ממזרח, ובמחוז קרינתיה בדרום. במחוז זלצבורגלנד תמצאו מגוון עצום של ארטקציות בכל עונות השנה, המתאימות לכל סוג של טיול – טיול משפחתי, טיול זוגי, טיולי טבע עם מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות, דרכי נוף לנסיעה ברכב ועוד ועוד. בסדרת הפוסטים הקרובים נפרט על האפשרויות השונות ונספר לכם על החוויות שלנו בזלצבורגלנד, זוג ברכב שכור בעונת הסתיו.

זלצבורגלנד
נוף על הלשטאט מרכבל דכשטיין

טיפים לתכנון הטיול במחוז זלצבורגלנד

ריכזנו עבורכם כמה טיפים של אלופים לתכנון הטיול שלכם באזור זלצבורגלנד:

נסיעות

בזלצבורגלנד מומלץ להתנייד ברכב שכור. יש כאלו שמטיילים בתחבורה ציבורית, אך ברכב תוכלו להגיע לכל מקום בקלות ובנוחות. פרטים על השכרת רכב בגרמניה או אוסטריה תוכלו למצוא בפוסט שכתבנו בנושא. כדאי לקחת בחשבון שהנסיעות ממקום למקום ארוכות ולתכנן את הימים בהתאם. כמו כן, הגישה לרבים מהאתרים נעשית ברכבל, שגם הוא יכול לקחת קצת זמן (תורים, הנסיעה ברכבל הלוך וחזור) אז חשבו זאת בתכנון הזמנים שלכם. ככלל אצבע, מומלץ לתכנן 2-3 מסלולי טיול או אטרקציות ביום שבניהם יש עד שעה נסיעה, ולא יותר מזה.

הדרכים המהירות (כבישי האגרה, בשבילם צריך מדבקת ויניאטה שגם עליה פירטנו בפוסט שבקישור) נוחות יותר לנסיעה ויקצרו לכם זמנים, אבל הדרכים הצדדיות יפות יותר ויש גם כבישי נוף (בחינם או בתשלום) ששווה להקדיש להם זמן, לעצור ולצלם. עם זאת, קחו בחשבון שהדרכים הצדדיות יכולות להיות קשות יותר לנהיגה, במיוחד בלילה או בתנאי מזג אוויר קשים. מומלץ לשלב בין דרכים מהירות לדרכי נוף בהתאם למזג האוויר והזמן ביום, וכן בהתאם לסבלנות שלכם (במיוחד אם אתם מטיילים עם ילדים קטנים שמתקשים בנסיעות ארוכות).

זלצבורגלנד
הדרכים הצדדיות יפות אך איטיות וקשות יותר לנהיגה

ביגוד, מזג אוויר ועונות השנה

זלצבורגלנד ממוקמת באזור גבוה יחסית ובחורף זהו יעד פופולארי מאוד לתיירות סקי. אם הגעתם בחורף, הצטיידו בביגוד חם מאוד המתאים לשלג כמובן. בעונות האחרות מומלץ לנקוט בשיטת ה״בצל״ וללבוש שכבות קצרות וארוכות, כי ישנם ימים חמים וימים קרירים ואף גשומים מאוד. חגי תשרי שלנו לפעמים נופלים על ספטמבר ולפעמים על אוקטובר וההבדל משמעותי מבחינת ירידת הטמפרטורות והסיכויים לגשם. כמו כן, כדאי להצטייד בכפפות, כובעי גרב ומעילים לטובת טיול בפסגות ההרים של זלצבורגלנד מפני ששם יהיה לכם קר (כנ״ל לגבי מערות הקרח השונות באזור, על אחת פירטנו כאן בפוסט). מזג האוויר בעונת הסתיו הפכפך מאוד וצריך לפעול לפי התחזית מהיום למחר, הכל יכול להשתנות ברגע אחד. תדאגו שתהיה לכם תכנית גמישה שבה יש מענה גם לימים גשומים עם פעילויות במקומות סגורים. עם גשם קל אפשר להסתדר עם מטריות ומעילי גשם, אבל אם הוא מתחזק צריך למצוא אלטרנטיבה אחרת.

זלצבורגלנד
במערת הקרח בדכשטיין הטמפרטורה מתחת לאפס

אוכל

אזור זלצבורגלנד גדול ויש בו המון עיירות וכפרים קטנים, ונופים מרהיבים מכל עבר. אנחנו מאוד ממליצים להיכנס לאחד הסופרמרקטים באזור ולהצטייד בנשנונים ואוכל לפיקניק – גבינות, נקניקים, ממרחים, לחמים, פירות וירקות. תוכלו למצוא בכל סופר גם קרש חיתוך קטן, סכין וכלי אכילה. הכי כיף בעולם לעצור באמצע הדרך ולעשות פיקניק מול הנופים היפים של אוסטריה. אם תחליטו לקחת דירה או בקתה עם מטבח, תוכלו להצטייד במצרכים ולבשל לכם ארוחות בוקר וערב. זה הרבה יותר נוח, במיוחד אם אתם נוסעים לטיול משפחתי. ברוב המלונות יש מסעדות שמגישות ארוחות בוקר וערב, ותוכלו למצוא גם פונדקים או מסעדות דרכים באזור, אם כי אלו נסגרות בדרך כלל מוקדם יחסית. כמעט בכל אתר תיירותי יש מסעדה קטנה או קיוסק בו תוכלו לקנות שתיה חמה או קרה, כוס בירה, נקניקיה, פרעצל או שטרודל.

זלצבורגלנד
הקינוחים האוסטריים המפורסמים – שטרודל תפוחים וקייזרשמרן

לינה באזור זלצבורגלנד

ישנן אפשרויות לינה שונות ומגוונות בהתאם לאופן הטיול שלכם. תוכלו לבחור בדירה, צימר או בקתה (מאוד נוח למשפחות) או לקחת חדר בבית מלון. כדאי לשים לב שהאזור מותאם לתיירות חורף, ולכן ברוב המקומות יהיה ספא, סאונה וג׳קוזי, אך לא יהיה מזגן. בחודשי הקיץ (יולי-אוגוסט) זה יכול להיות קשה לאנשים הסובלים מחום. כדאי לקחת מקום לינה שממוקם באזור של כביש ראשי או יציאה נוחה יחסית לכביש ראשי, מפני שבלילה הנהיגה בדרכים הצדדיות והעקלקלות עלולה להיות קשה. מבחינת מיקום, כדאי לבחור באזור מיושב יחסית, אם כי בשום מקום אין באמת חיי לילה תוססים וסוערים אז אל תבנו על בילוי ערב (מלבד הבר של המלון). אנחנו בחרנו במלון COOEE שנמצא בעיירה גוסאו באמצע שומקום. המלון חדש יחסית ויש בו חדרים ענקיים עם נוף משגע, מסעדת ארוחות בוקר וערב בסגנון בופה (טעים מאוד), בר של המלון לבילוי ערב ושולחנות פיקניק בחוץ. אהבנו אותו מאוד.

הנחות לאטרקציות

אם אתם נוסעים לאוסטריה עם ילדים, או שאתם מתכננים לעשות הרבה מאוד אטרקציות בתשלום (כגון רכבלים, מסלולי טיול, בריכות, מגלשות סקי, מגלשות הרים ועוד) כדאי לכם לבדוק אם משתלם לכם לרכוש כרטיס זלצבורגלנד המקנה הנחות לאטרקציות באזור. עוד פרטים על הכרטיס ומה כלול בו תוכלו למצוא באתר הרשמי של מחוז זלצבורגלנד. המחירים והאטרקציות משתנים מעת לעת, ומעונה לעונה, כך שמומלץ להתעדכן לפני הנסיעה ולעשות חישוב האם כדאי לכם או לא. לנו למשל זה לא היה משתלם לקנות את הכרטיס.

זלצבורגלנד

מסלולי טיול

באזור זלצבורגלנד ישנם שפע של מסלולי טיול בדרגות קושי שונות. רובם מסלולים בתשלום, אם כי לא מאוד גבוה. כמעט בכולם יש חניה מסודרת (בתשלום בדרך כלל), שומר בכניסה שיוכל לתת לכם הסבר על המסלול, וחנות נוחות קטנה. גם מסלולי ההליכה הקלים יחסית לכל המשפחה דורשים במקרים רבים עליה וירידה בהרבה מדרגות, והם לא תמיד מעגליים (הולכים הלוך וחזור באותה דרך). הצטיידו בנעלי הליכה נוחות, תיק נוח להליכה, מעילי גשם ומטריות, קרם הגנה, מים וכובעים. וקראו על כל מסלול מבעוד מועד להבין מה אורכו והאם הוא מתאים לכם (במיוחד אם אתם עם ילדים). ישנם מסלולים שמצטלמים נורא יפה באינסטגרם או בפייסבוק, אבל הם קריעת ים סוף למטיילים לא מנוסים או כאלו שאינם בכושר שיא (כמונו למשל).

זלצבורגלנד
נקיק למרקלאם

ועוד כמה טיפים קטנים לקינוח

הצטיידו בכסף מזומן (אירו) כי לא בכל מקום מקבלים כרטיסי אשראי. אנחנו ממליצים על השירות של Fly Money לטובת זה. כדאי גם שיהיו לכם מטבעות קטנים לשירותים, מדחני חניה ומכונות אוטומטיות. בנוסף, כדאי להצטייד בנגן מוסיקה (או ספוטיפיי אם יש לכם כרטיס סים מקומי בטלפון). תחנות הרדיו נהדרות, אך לא בכל מקום יש קליטה וכיף יותר להעביר נסיעה ארוכה עם מוסיקה. כנ״ל לגבי משחקים לילדים. וכמובן, לא לשכוח לבדוק היטב את נהלי הקורונה לפני שטסים כדי שלא תסתבכו עם בדיקות ובידודים ביעד או בחזרה ממנו. כאן תמצאו טיפים לטיול באוסטריה בקורונה.

אז מה עושים בזלצבורגלנד?

בפוסט הבא נפרט על האטרקציות והמסלולים שאנחנו עשינו בטיול שלנו באזור זלצבורגלנד, בניהם מפל גולינגר, נקיק למרקלאם, דכשטיין, הלשטאט, גוסאו, טירת הוהנוורפן ונקיק ליכטנשטיין. מוזמנים להמשיך איתנו בקריאת הפוסט זלצבורגלנד אוסטריה – חלק ב׳.

The post זלצבורגלנד אוסטריה – חלק א׳ appeared first on הקונסיירז'.

]]>
https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%96%d7%9c%d7%a6%d7%91%d7%95%d7%a8%d7%92%d7%9c%d7%a0%d7%93-%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%97%d7%9c%d7%a7-%d7%90%d7%b3/feed/ 0
זלצבורג – העיר הקלאסית באירופהhttps://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%96%d7%9c%d7%a6%d7%91%d7%95%d7%a8%d7%92-%d7%94%d7%a2%d7%99%d7%a8-%d7%94%d7%a7%d7%9c%d7%90%d7%a1%d7%99%d7%aa-%d7%91%d7%90%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a4%d7%94/ https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%96%d7%9c%d7%a6%d7%91%d7%95%d7%a8%d7%92-%d7%94%d7%a2%d7%99%d7%a8-%d7%94%d7%a7%d7%9c%d7%90%d7%a1%d7%99%d7%aa-%d7%91%d7%90%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a4%d7%94/#respond Mon, 29 Nov 2021 07:20:46 +0000 https://haconcierge.com/?p=6839את הטיול שלנו באוסטריה ברכב שכור פתחנו בעיר זלצבורג, הידועה כעיר הולדתו של המלחין הידוע מוצארט. לא במקרה האווירה בזלצבורג היא אווירה קלאסית של ממש, ואין ספק שהעיר היפה היוותה השראה ליצירתם של מוצארט ומלחינים ידועים אחרים. זלצבורג היא היעד המושלם להתחיל בו את הטיול שלכם באלפים האוסטרים, גם בשל יופיה ואווירת החופשה שחשים בה …

זלצבורג – העיר הקלאסית באירופה לקריאה »

The post זלצבורג – העיר הקלאסית באירופה appeared first on הקונסיירז'.

]]>
את הטיול שלנו באוסטריה ברכב שכור פתחנו בעיר זלצבורג, הידועה כעיר הולדתו של המלחין הידוע מוצארט. לא במקרה האווירה בזלצבורג היא אווירה קלאסית של ממש, ואין ספק שהעיר היפה היוותה השראה ליצירתם של מוצארט ומלחינים ידועים אחרים. זלצבורג היא היעד המושלם להתחיל בו את הטיול שלכם באלפים האוסטרים, גם בשל יופיה ואווירת החופשה שחשים בה מהרגע הראשון, וגם מפני שהיא מאפשרת התארגנות קלה יותר לקראת הטיול מבחינת סידורים. ואם חשקה נפשכם בחופשה קצרה של סופ״ש זוגי בעיר אירופאית קלאסית, זלצבורג היא יעד נהדר ורומנטי, בדומה לפראג, בודפשט או ורשה. בפוסט זה ניתן לכם המלצות לתכנון החופשה שלכם בזלצבורג, בין אם אתם מתכננים לצאת ממנה למקומות אחרים או להישאר בעיר עצמה בלבד.

פותחים את הטיול באוסטריה

את הטיול שלנו באוסטריה התחלנו בנחיתה בשדה התעופה מינכן (בגרמניה) בשעת לילה מאוחרת. שם אספנו את הרכב השכור שלנו ונסענו למלון קרוב לשדה התעופה להעביר שם את הלילה. זו הייתה החלטה נבונה שכן הנסיעה ממינכן לזלצבורג לוקחת כשעתיים וחצי ולא כדאי לעשות אותה בלילה כשאתם עייפים. בבוקר קמנו רעננים, ולאחר מקלחת וארוחת בוקר טובה יצאנו שמחים ומרוצים אל עבר זלצבורג שבאוסטריה, כשאנחנו נוסעים בכבישים המהירים (כל כך מהירים שאין בהם מגבלת מהירות!). בדרך עצרנו בתחנת נוחות לרכוש מדבקת ויניאטה לכבישי האגרה באוסטריה, חשוב לעשות זאת לפני שעוברים את הגבול בכדי להימנע מדוחות. מבחינת הקורונה לא הייתה בעיה לעבור בין המדינות ומכיוון שאין מעבר גבול באמת, לא נתבקשנו להציג מסמכים כלשהם לאף אחד. עוד מידע על טיול באוסטריה בתקופת הקורונה תוכלו לקרוא בפוסט היעודי שפרסמנו בנושא.

לינה בעיר זלצבורג

המרכז התיירותי של זלצבורג קטן יחסית וניתן להגיע בו בקלות ממקום למקום בהליכה ברגל. מומלץ לקחת מלון באזור הזה, ולטייל רגלית בעיר. המרכז התיירותי מתחלק לשני אזורים – מצפון לנהר הזלצך, שם נמצאת תחנת הרכבת הראשית וגם ארמון מיראבל עם הגנים היפים. מדרום לנהר הזלצך נמצאת העיר העתיקה עם הסמטאות הצרות והציוריות.

אנחנו בחרנו במלון IMLAUER & Bräu שהוא חלק מרשת של מלונות בשם IMLAUER (חלקם זולים יותר וחלקם יקרים יותר). המלון פשוט יחסית ואיננו יוקרתי במיוחד. הוא ממוקם ממש בסמוך לתחנת הרכבת והחדרים בו קטנים ופשוטים. בחרנו אותו בגלל הקרבה לתחנת הרכבת בה עשינו סידורים לקראת החופשה (פירוט בהמשך), בגלל המחיר הנמוך ביחס למלונות אחרים במרכז זלצבורג, וגם בזכות החניה הסמוכה. האתרים המרכזיים נמצאים במרחק הליכה מהמלון, ובסמוך לו יש מסעדות ובתי קפה כך שבעינינו מדובר בבחירה מצוינת, במיוחד אם אתם מתכננים רק לילה אחד בזלצבורג.

מה עושים בזלצבורג

את הטיול שלנו באוסטריה בכלל, ובזלצבורג בפרט, תכננו בעזרת הספר ״אוסטריה טירול וזלצבורג – הטיול כבר בפנים״ מאת אהד שרב. בספר תמצאו המלצות למסלולים, אטרקציות, מסעדות ועוד. בין היתר המחבר מציע מסלול טיול רגלי במרכז התיירותי של זלצבורג שבמסגרתו אפשר ביום אחד לראות את ה״היילייטס״ של זלצבורג, ואנחנו עקבנו אחר המסלול המומלץ בספר (פלוס מינוס). כאמור הגענו לעיר בשעות הצהריים המוקדמות אחרי נסיעה ארוכה, כך שהיה לנו פחות או יותר חצי יום לראות את העיר לפני שיצאנו למחרת לאזור זלצבורגלנד. בנוסף, נפלנו על יום חם במיוחד שבמהלכו החל לרדת גשם (כן, מוזר, ספטמבר), שהשפיע על בחירת האתרים. אם יש לכם יותר זמן כמובן שיש הרבה מה לעשות ולראות, ולשהות יותר זמן בכל מקום כדי לספוג את האווירה. אתרי החובה בעינינו שאסור לפספס בזלצבורג:

ארמון וגני מיראבל – ארמון השיש הגדול והמפואר והגנים היפים שסביבו הם אטרקציה חינמית שאסור לפספס. גם ביום חם תוכלו למצוא פינות מוצלות. אנחנו קנינו באבל טי (תה קר עם כדורי טפיוקה) בחנות סמוכה והתיישבנו על ספסל בצל מול המזרקה הגדולה וגני הפרחים היפים להתרשם מהיופי. מומלץ להגיע למדרגות עם פסלי חדי הקרן, ולגינת הגמדים.

טיילת נהר זלצך – הליכה לאורך נהר זלצך החוצה את זלצבורג היא חוויה בפני עצמה, בין הגשרים המפרידים בין העיר העתיקה והחדשה יותר. מומלץ במיוחד לעשות הליכה רומנטית לאורך הנהר בשעת השקיעה ובערב, אז חלקים מהעיר מוארים וטירת זלצבורג בולטת בנוף.

העיר העתיקה של זלצבורג – מדרום לנהר זלצך שוכנת העיר העתיקה, ובה סמטאות צרות וציוריות ששווה להסתובב בהן. לכל בניין כאן יש היסטוריה ענפה ונגיעותיו של מוצארט פזורות בכל מקום (כולל בכיכר מוצארט, שם מוצב פסלו). בעיר העתיקה תמצאו חנויות, מסעדות, בתי קפה וביסטרו קטנים בהם תוכלו לשבת לשתות קפה, לרכוש את שוקולד המוצארט קוגל הידוע, או לנשנש איזה טוסט.

הקתדרלה של זלצבורג – במרכז העיר העתיקה נמצאת הקתדרלה הגדולה והיפה של זלצבורג. מומלץ להיכנס פנימה (חינם) ולהתרשם מהכנסייה היפה שבפנים, מציורי הקירות והויטראז׳ים.

בית הקברות ומנזר סנט פיטר – בסמוך לקתדרלה במעבר דרך סמטה צרה נמצא בית הקברות העתיק של זלצבורג. כבר עם הכניסה אליו תרגישו שעברתם למימד אחר ותחושו ניתוק מוחלט מהעיר. השקט של המקום והקברים העתיקים (וגם החדשים) שבו משרים אווירה רוחנית מיוחדת. שימו לב במיוחד לחלקי המנזר החצובים במצוק המתנשא מעל העיר.

טירת זלצבורג – בסמוך לקתדרלה הגדולה עולה פוניקולר (מעלית חשמלית) אל פסגת המצוק שמעל העיר, שם נמצאת טירת זלצבורג, וממנה נשקף נוף על העיר והסביבה. אנחנו ויתרנו גם בשל הגשם שהחל וגם מפאת קוצר הזמן, אבל לדעתנו אם יש לכם זמן שווה להשקיע ולעלות לטירה.

האוכל של זלצבורג

בניגוד לאזורי זלצבורגלנד וטירול, שבו שולטות בעיקר המסעדות המסורתיות האוסטריות וגם קצת מסעדות איטלקיות, בזלצבורג תמצאו מגוון עצום של מטבחים וסגנונות קולינריים. ישנן מסעדות בסגנון ביסטרו שבהן כיף לנשנש משהו קל לצהריים, אוכל מהיר ורשתות בינלאומיות, וכמובן מסעדות גורמה מפוארות. אלו ההמלצות שלנו למסעדות בעיר זלצבורג:

בית קפה ארוחת בוקר – CUP&CINO Coffee House – בית קפה חמוד וקטן הממוקם ממול למלון שבו ישנו. המקום נפתח מוקדם (לא מובן מאליו באירופה), מגיש קפה מצוין וארוחות בוקר נהדרות בבייגל. התחלה נהדרת ליום טיול!

ארוחת צהריים קלילה – Paninoteca Piccolo Mondo – בעיר העתיקה בכיכר קטנה בשם וגפלאץ ליד כיכר מוצארט וליד הקיר המצויר, נמצא ביסטרו קטן וחמוד שהוא גם מעדנייה, שם מגישים כריכי טוסט, פסטות ומגשי גבינות ונקניקים. מקום נהדר לעצירת צהריים קלילה.

הפסקת קפה ועוגה – Schatz-Konditorei – קונדיטוריית שץ המפורסמת היא מוסד זלצבורגאי ותיק, והמקום המושלם לעצירת התרעננות של סוכר וקלוריות אחרי הליכה מרובה ברחובות העיר העתיקה. המקום מגיש משקאות חמים וקינוחים מושלמים המשתנים מיום ליום, שתתקשו לבחור מתוך הויטרינה המלאה.

ארוחת ערב גורמה – IMLAUER Sky – Bar & Restaurant – בקומה העליונה של המלון (אחד אחר מהרשת שבה ישנו שנמצא ממש בסמוך למלון שלנו) נמצאים בר ומסעדה רוף טופ, בהם אפשר לשבת ולתצפת על העיר. המסעדה מגישה אוכל בסגנון צרפתי קלאסי עשוי לעילא ולעילא, באווירה קלאסית אמיתית עם שירות מוקפד ומצוין ואוכל טעים ברמות. המחיר לא זול ביחס לזלצבורג, אבל בהחלט זול ביחס למסעדות גורמה בתל אביב. כל מה שאכלנו היה נפלא, ובמיוחד הפסטה כמהין. מומלץ להזמין מקום מראש, אפשר באינטרנט (לבר אין צורך להזמין מקום, רק למסעדה).

״סוגרים פינות״ לקראת היציאה לזלצבורגלנד

אחרי שבילינו יום שלם בשוטטות ברחובות זלצבורג, הלכנו לישון עייפים ומרוצים וקמנו לבוקר חדש של הכנות לקראת הטיול הגדול שלנו באזור זלצבורגלנד וטירול. זלצבורג היא יעד טוב ליציאה לטיול באלפים האוסטריים מפני ששם אפשר לעשות הרבה סידורים לטיול. אחרי ארוחת הבוקר בבית הקפה שהמלצנו עליו למעלה, קפצנו לקניון הקטן שנמצא ליד תחנת הרכבת, שם רכשנו כרטיס סים (מדיה בלבד) לפלאפון. יש שם חנויות של מספר רשתות ולאחר סקר שוק קצר רכשנו בחנות בשם ״3״ חבילה של 10 ג׳יגה ב-15 יורו. לאחר מכן נכנסנו לסופר וקנינו פירות, לחמניות, ממרחים ומים מינרלים לדרך (שימו לב לקנות ״Still Water״ אם אתם רוצים מים שאינם מוגזים.

אחרי הקניות בקניון שליד הרכבת עשינו צ׳ק אאוט מהמלון ויצאנו עם הרכב לפאתי העיר, שם נמצא מרכז הקניות הגדול Shopping Arena שם יש חנויות של רשתות גדולות מקומיות וגם סניף גדול של H&M, שבו הצטיידנו בביגוד חם לטיול ובעוד קצת מצרכים בסופר שלא מצאנו בקודם. מצוידים ומרוצים יצאנו אל אזור זלצבורגלנד להמשך הטיול שלנו באוסטריה!

לסיכום

זלצבורג היא בעיר הכי קלאסית שהיינו בה באירופה. היא אומנם קטנה, ואפשר ב-24 שעות להספיק לראות את רובה, אבל שווה להקדיש לה שלושה ימים כדי לספוג את האווירה ולחוות את האתרים גם מבפנים ולא רק מבחוץ. יש בה אפשרויות לינה רבות, מסעדות, חנויות וכל מה שצריך בעיר אירופאית. זלצבורג היא גם יעד נהדר כתחנת יציאה לטיול בטירול. מוזמנים להמשיך לעקוב אחרי הפוסטים הבאים שלנו בסדרת הפוסטים על הטיול שלנו ברכב שכור באוסטריה.

The post זלצבורג – העיר הקלאסית באירופה appeared first on הקונסיירז'.

]]>
https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%96%d7%9c%d7%a6%d7%91%d7%95%d7%a8%d7%92-%d7%94%d7%a2%d7%99%d7%a8-%d7%94%d7%a7%d7%9c%d7%90%d7%a1%d7%99%d7%aa-%d7%91%d7%90%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a4%d7%94/feed/ 0
אוסטריה ברכב שכורhttps://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%91%d7%a8%d7%9b%d7%91-%d7%a9%d7%9b%d7%95%d7%a8/ https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%91%d7%a8%d7%9b%d7%91-%d7%a9%d7%9b%d7%95%d7%a8/#comments Sat, 30 Oct 2021 12:36:13 +0000 https://haconcierge.com/?p=6789אחרי הפוגה של כמעט שנתיים שבה הקורונה השתלטה על חיינו, הגיע הזמן לצאת סוף סוף לחופשה כמו שצריך! בהיעדר מגוון של יעדים פתוחים, בחרנו באוסטריה כיעד הבא שלנו לחופשת חגי תשרי, והתפללנו שההנחיות לא ישתנו ושנוכל לעלות על המטוס אל עבר החופשה המיוחלת. אוסטריה ענקית ואפשר לעשות בה מגוון טיולים, זוגיים ולכל המשפחה. אחרי התלבטות …

אוסטריה ברכב שכור לקריאה »

The post אוסטריה ברכב שכור appeared first on הקונסיירז'.

]]>
אחרי הפוגה של כמעט שנתיים שבה הקורונה השתלטה על חיינו, הגיע הזמן לצאת סוף סוף לחופשה כמו שצריך! בהיעדר מגוון של יעדים פתוחים, בחרנו באוסטריה כיעד הבא שלנו לחופשת חגי תשרי, והתפללנו שההנחיות לא ישתנו ושנוכל לעלות על המטוס אל עבר החופשה המיוחלת. אוסטריה ענקית ואפשר לעשות בה מגוון טיולים, זוגיים ולכל המשפחה. אחרי התלבטות קלה החלטנו ללכת על טיול ברכב שכור באזור טירול והאלפים האוסטרים. היתרון המשמעותי הוא הטיולים בטבע והשהייה ברכב, שנראו לנו בטוחים יותר מהצטופפות באזורים אורבניים צפופים. עם זאת, כן הצלחנו לשלב בטיול קצת מן העיר (זלצבורג ואינסברוק), נסיעות בדרכי נוף יפות (כמו הגרוסגלוקנר) וטיולי טבע (כמו נקיק למרקלאם ופסגת הצוגשפיצה). אין ספק שזו הייתה חופשה נהדרת שאפשרה לנו לנקות את הראש ולשטוף את העיניים בנופים ירוקים, פסגות מושלגות, ואוויר הרים סמיך כגולש.

אוסטריה
הנופים המהממים של אוסטריה – כביש הגרוסגלוקנר

בפוסט זה ריכזנו עבורכם את כל ההמלצות שלנו לתכנון חופשה ברכב שכור באוסטריה, עם התמקדות באזור האלפים האוסטריים, שם טיילנו. אנחנו טיילנו בזוג ולכן לא עשינו פעילויות לילדים, אבל אוסטריה מציעה שפע של פעילויות לכל המשפחה ששווה לבדוק ולחפש.

המסלול שאנחנו עשינו

המסלול שעשינו היה 11 ימים ברוטו, 10 ימים נטו של טיול וכלל את ההילייטס של האזור:

 • נחיתה במינכן ולינת לילה במלון סמוך לשדה התעופה
 • העיר זלצבורג
 • אזור זלצבורגלנד – מפל גולינגר, נקיק למאר, גוסאו, הלשטאט, דכשטיין, טירת הוהנוורפן ונקיק ליכטנשטיין
 • אזור טירול – זל אם סי, כביש הגרוסקלוגנר ומפלי קרימל
 • העיר אינסברוק
 • טיול על גבול טירול-בוואריה – פסגת הצוגשפיצה, Highline 179 וטירת נוישוונשטיין
 • חזרה ארצה דרך מינכן

אוסטריה בתקופת הקורונה

כל חופשה בעת הזו דורשת התארגנות מיוחדת לאור מגבלות הקורונה, והתעדכנות בלתי פוסקת בהנחיות של משרדי הבריאות השונים. לא מדובר בתהליך פשוט, והוא מורכב יותר מחוויות הטיולים שהיו לנו לפני הקורונה, אבל מי שרוצה לצאת לחופשה צריך להתאזר בסבלנות, לקרוא היטב ולברר את כל הפרטים הקטנים. ככה זה היום. ריכזנו עבורכם את כל הטיפים שלנו לטיול מוצלח באוסטריה בתקופת הקורונה בפוסט מיוחד, בדגש על טירול והאלפים האוסטריים בהם טיילנו. ממליצים לקרוא אותו זמן מה לפני הטיול על מנת שתוכלו להתארגן בהתאם.

אוסטריה בקורונה

מתי מתאים לטייל באוסטריה

כמו בכל מדינה, אוסטריה מציעה אפשרויות רבות בכל עונות השנה. אזור טירול והאלפים האוסטרים הוא אזור גבוה עם הרים גבוהים ופסגות מושלגות. בחורף האזור מהווה יעד פופולארי בקרב חובבי הסקי, ואילו בקיץ השלג נמס ותוכלו למצוא אטרקציות קיץ רבות, גם לילדים. עונת הקיץ היא בין יוני לתחילת ספטמבר. תקופת החגים שלנו (אמצע ספטמבר-אמצע אוקטובר) היא קצת ״מחוץ לעונה״ ולכן יש פחות עומסים, אך חלק מהאטרקציות יהיו סגורות. בנוסף, ישנם יותר ימי גשם בתקופה הזאת. אנחנו טסנו בתקופת החגים (יום כיפור וסוכות) ונהנינו מאוד, אם כי ירד לנו לא מעט גשם וצריך לקחת זאת בחשבון ולהיות גמישים בתכנית הטיול. מומלץ לנקוט בשיטת ה״בצל״ כשאורזים בגדים ולהביא אתכם גם ביגוד קצר וגם ביגוד ארוך, מעילים טובים ונעלי הליכה נוחות שכן האזור שופע מסלולי טיול בטבע.

גם בעונת הקיץ יש קצת שלג בפסגות

טיסה לאוסטריה

אזור טירול והאלפים האוסטריים נמצאים במערב אוסטריה, באזור הררי הגובל בגרמניה, איטליה, שוויץ וליכטנשטיין. למגיעים בטיסה מומלץ לטוס לזלצבורג באוסטריה או לחלופין למינכן או מניגן בגרמניה. שדות התעופה האלו קרובים יותר לאזור האלפים האוסטרים משדה התעופה של וינה למשל, משם תחכה לכם נסיעה ארוכה מאוד, או לתכנן כמה ימי טיול בדרך לשם. אנחנו בחרנו לטוס למינכן עם חברת לופטהנזה ומשם לקחת רכב שכור ולנסוע לזלצבורג אוסטריה (כשעתיים נסיעה באוטוסטראדה מהירה). חזרנו מאוסטריה לגרמניה דרך בוואריה לשדה התעופה במינכן, שם החזרנו את הרכב השכור ויצאנו חזרה ארצה. אם אתם בוחרים לטוס דרך מינכן חשוב לשים לב לבדוק את ההנחיות באתר משרד הבריאות הגרמני לפני הטיסה שלכם.

בעוד ששדה התעופה במינכן הוא יעד טוב למגיעים לכיוון האלפים האוסטרים, הטיסה של חברת לופטהנזה הייתה פחות מוצלחת. המטוס היה מאוד צפוף והיה מלא עד אפס מקום, אילצו אותנו לשלוח את מזוודות הטרולי שלנו לבטן המטוס בטענה שאין מקום במטוס עצמו (אומנם ללא עלות, אבל עדיין טרחה), לא הייתה אפשרות לעשות צ׳ק אין באינטרנט אלא רק בשדה התעופה שם גילינו שאנחנו לא יושבים יחד (בשתי הטיסות) ונאלצנו להחליף מקומות עם נוסעים אחרים, הטיסות יצאו באיחור, לא התחשבו במגבלות הדיאטה שהזמנו מבעוד מועד ובאופן כללי החוויה הייתה מאוד מתישה ולא נעימה.

הדרכים הצדדיות לפעמים הן היפות מכולן

אם בחרתם בטיסה שמגיעה בלילה או בשעת ערב מאוחרת, אנחנו מאוד ממליצים לכם לקחת לילה אחד במלון סמוך לשדה התעופה. תגיעו עייפים מהטיסה ויקח לכם זמן לעבור את הבידוק, לאסוף את המזוודות ואת הרכב השכור. זה לא רעיון חכם לנסוע עכשיו שעתיים אל עבר זלצבורג. עדיף לישון טוב בלילה, לקום בבוקר רעננים, לאכול ארוחת בוקר ולהתחיל במסע אל אוסטריה בצורה נעימה ועם אנרגיות טובות. אנחנו בחרנו במלון Hampton by Hilton שנמצא כ-10 דק׳ נסיעה משדה התעופה במינכן והיינו מאוד מאוד מרוצים ממנו! החדר היה נוח, נקי ומרווח. המיטה הייתה נהדרת וכך גם המקלחת, וארוחת הבוקר הייתה מצוינת. למלון הייתה גם חניה (בתשלום).

אוסטריה ברכב שכור

כאמור, באזור האלפים האוסטריים מומלץ לטייל ברכב שכור מפני שיש נסיעות ארוכות ממקום למקום, ומקומות אליהם לא ניתן להגיע בדרך אחרת. אנחנו השכרנו רכב מחברת Europcar דרך סוכנות Ofran הישראלית. המחיר היה טוב וכך גם השירות. בכל מקרה אנחנו ממליצים בחום לעשות השוואת מחירים להשכרת רכב לפני שתבחרו היכן להזמין. בהגיעכם לשדה התעופה במינכן, גשו לדוכן השכרת הרכב וקחו מספר (יש שם תור די ארוך כשמגיעה טיסה מישראל אז קחו זאת בחשבון ואל תתמהמהו). קיבלנו יונדאי KONA חדשה מהניילונים בצבע תכלת מהמם. רכב חצי-חשמלי (היברידי) עם מנגנונים משוכללים וניווט מובנה באנגלית. היה לנו מאוד נוח איתו במהלך הטיול שלנו בכבישי אוסטריה.

קיבלנו יונדאי קונה בצבע תכלת מהמם

חשוב מאוד שיהיה לכם אמצעי ניווט במהלך הטיול ברכב השכור. אצלנו היה ברכב, אבל הוא לא זיהה כל מלון, מסעדה או אטרקציה. אנחנו השתמשנו רוב הזמן בניווט של אפליקציית גוגל מפות, שהייתה זמינה לאחר שקנינו סים מקומי. אפשר גם להשתמש באפליקציית Waze לטובת הניווט, אך יש להגדיר שיש לכם מדבקת ויניאטה לכבישים המהירים באוסטריה לפני שמתחילים בניווט, אחרת האפליקציה תחסום לכם עלייה לכבישי אגרה. כבישי האגרה המהירים של אוסטריה וגרמניה נוחים מאוד לנהיגה, אך אם יש לכם זמן ואתם רוצים ליהנות מהנופים שבכבישים הצדדיים סמנו ״הימנע מכבישים מהירים״. שימו לב שחלק מהכבישים הצדדיים קשים יותר לנהיגה ויש בהם סיבובים מסוכנים, במיוחד בלילה או במזג אוויר גשום.

על מנת לנסוע בכבישים המהירים של אוסטריה תידרשו לרכוש מדבקת ויניאטה (Vignette). במידה והשכרתם רכב בסוכנות אוסטרית הוא יגיע כבר עם המדבקה (מומלץ לוודא זאת מראש), אך אם שכרתם רכב במדינה אחרת (גרמניה למשל, כמונו) תצטרכו לרכוש מדבקה אוסטרית לפני שתעברו את הגבול לאוסטריה. את המדבקה ניתן לרכוש בתחנות הנוחות שלאורך הכבישים המהירים של גרמניה. אם יצאתם ממינכן לכיוון זלצבורג תוכלו לרכוש אותה בתחנות הנוחות על כביש A8 המהיר. המדבקה עולה 10 יורו ל-10 ימים ומדביקים אותה על השמשה הקדמית בצד של הנהג.

חשוב שתהיה ברכב מערכת ניווט

חניות באוסטריה בדרך כלל עולות כסף. לרוב המלונות יש חניה, בחלקם היא בחינם (בעיקר בכפרים הקטנים) ובחלקם היא בתשלום (בערים בעיקר). חניה ללילה במלונות תעלה לכם בין 15-20 יורו. בתוך הערים עצמן יש חניונים אוטומטיים בתשלום או חניות עם מדחנים (תכינו מטבעות קטנים). תחנות דלק יש בשפע בכל כביש, והמחיר באוסטריה זול מהמחיר בגרמניה. התשלום בתחנות הדלק הוא בכרטיס אשראי במשאבה עצמה (שירות עצמי) ואפשר לשלם גם בתוך חנות הנוחות (עדיף אם אתם מסתבכים עם השפה).

לינה באוסטריה

מלונות באזור טירול באלפים של אוסטריה יש בשפע וברמות מחיר שונות. צריך לקחת בחשבון שהלינה באזור הזה לא זולה. אם אתם בטיול משפחתי מומלץ לקחת בקתה או דירה שיש בה גם מטבח ולהכין לעצמכם ארוחות. במלונות רבים יש חניה ומסעדה בה אפשר לאכול גם ארוחת ערב. אם אתם לנים באחד הכפרים המבודדים יותר מומלץ להזמין ארוחת ערב במלון שכן אין הרבה מסעדות באזור, ואלו שישנן נסגרות יחסית מוקדם. שימו לב שאזור האלפים פופולארי מאוד בתקופת החורף, אז מגיעים מטיילים רבים לטיולי סקי. עקב כך, ברוב המלונות לא תמצאו מיזוג אוויר (אלא חימום). בעונת הקיץ, בה עלולים להיות ימים חמים (במיוחד בחודשים יולי-אוגוסט) זה עלול להיות בעייתי אם אתם סובלים מחום. אם מיזוג אוויר חשוב לכם כדאי לברר זאת מראש ולא להיות מופתעים.

הנוף מחדר המלון שלנו בגוסאו

השטן נמצא בפרטים הקטנים

כמה דברים שכדאי לדעת לקראת הטיול שלכם באוסטריה:

קורונה – יש תנאים מיוחדים לטיול בקורונה ומומלץ להצטייד מראש במסכות מסוג N-95, אלו המסכות שעומדות בתקן של אוסטריה. לא נתקלנו באכיפה לגבי סוג המסיכה (גם לא בטיסה) אבל עדיף לעמוד בנהלים ולא להסתבך. כמו כן, מומלץ להצטייד באלכוג׳ל או לרכוש בהגעה לשם. וכמובן לא לשכוח לעשות ביטוח בריאות למשך כל תקופת הטיול מבעוד מועד, ולשים לב שהוא כולל גם כיסוי לקורונה. מומלץ גם להדפיס עותק של התו הירוק שלכם להציג בכניסה למקומות השונים.

חשמל – באוסטריה משתמשים בשקעים שונים ממה שיש אצלנו בארץ וכדאי להביא אתכם מתאם חשמל אירופאי

תקשורת – בהגיעכם לאוסטריה היכנסו לסניף של אחת מחברות התקשורת ורכשו סים לטלפון. אנחנו רכשנו סים מחברת ״3״ בתחנת הרכבת של זלצבורג. חבילת הגלישה (מדיה בלבד, ללא שיחות) עלתה לנו 15 יורו תמורת 10 ג׳יגה. חשוב שיתקינו לכם את הסים ויעשו לכם רישום במקום. אל תצאו משם לפני שוידאתם שהכל עובד. יש להצטייד בדרכון על מנת לרכוש את הסים ולבצע את הרישום.

אגם אכן

כסף – באוסטריה כמו בכל מדינות האיחוד האירופי מתנהלים ביורו. אנחנו תמיד מזמינים כסף דרך האתר Fly Money ואוספים אותו בנתב״ג בסניף של בנק הפועלים (ללא תור). במהלך הטיול כדאי שיהיו לכם בכל רגע נתון מטבעות קטנים לחניות, שירותים וכד׳. ברוב המלונות, תחנות הדלק, המסעדות והאתרים ניתן לשלם באשראי בינלאומי, אך ישנם עדיין מקומות שמקבלים רק מזומן ולכן כדאי שיהיה לכם קצת כסף.

שירותים ציבוריים – בכל מקום ישנם שירותים ציבוריים מסודרים ונקיים (פז בדקה את כולם), וברוב המקרים הם עולים כסף (בין חצי יורו ליורו אחד). הצטיידו במטבעות קטנים.

ביגוד וציוד – כאמור מומלץ לקחת בגדים קצרים וארוכים אם מטיילים בתקופת חגי ישראל באוסטריה. בנוסף, הצטיידו בנעלי הליכה נוחות לטיולים, מעילים ו/או מעילי גשם ומטריות. לרכב השכור מומלץ לקחת כבל הטענה לפלאפונים, אמצעים להשמעת מוסיקה (יש תחנות רדיו נהדרות אבל לא בכל מקום יש קליטה), טישו, מגבונים, אלכוג׳ל וחטיפים לנסיעה. אם שכחתם להביא משהו – אל דאגה! יש מגוון של חנויות בגדים ופארם, כולל רשתות בינלאומיות כמו פריימארק ו- H&M הן בזלצבורג והן באינסברוק (הערים הגדולות באזור).

חשוב להצטייד בביגוד חם

אוכל – ארוחות בוקר במלונות הן בדרך כלל טובות ומגוונות בסגנון בופה. גם בתי הקפה והמאפיות באזור נהדרים. לארוחת הערב באזור טירול והאלפים של אוסטריה יש מסעדות מסורתיות רבות המגישות אוכל אוסטרי מצוין. בנוסף תוכלו למצוא מסעדות איטלקיות מעולות המגישות פיצות ופסטות, וכמובן שיש גם מסעדות עם מטבחים שונים (אסייתי, ים תיכוני ועוד), רשתות בינלאומיות (כמו מקדונלד׳ס) ועוד. אנחנו ממליצים מאוד לתכנן ארוחת צהריים פיקניק במהלך הטיול, ולקנות מצרכים כמו לחמניות, גבינות, נקניקים, ממרחים, פירות וירקות בסופרים הגדולים שבדרך. גם חוויית הקניות בסופר מהנה מאוד, וגם החוויה של לעשות פיקניק בטבע בנופים המרהיבים של אוסטריה! ולא לשכוח לעשות עצירה מדי פעם לתה, שוקו חם ושטרודל תפוחים מנחם עם קצפת…

בפוסטים הבאים ניכנס לפרטים ונספר לכם על הטיול שלנו ברכב שכור באזור האלפים של אוסטריה – מסלולי טיול, אטרקציות, מסעדות מומלצות, חוויות מהנסיעה ומהדרך וכמובן המון תמונות יפות שעושות חשק לטוס לאוסטריה! מוזמנים לעקוב 🙂

The post אוסטריה ברכב שכור appeared first on הקונסיירז'.

]]>
https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%91%d7%a8%d7%9b%d7%91-%d7%a9%d7%9b%d7%95%d7%a8/feed/ 3
אוסטריה בקורונה – איך מטיילים למרות המגיפה?https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%91%d7%a7%d7%95%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%94/ https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%91%d7%a7%d7%95%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%94/#respond Sat, 23 Oct 2021 10:25:10 +0000 https://haconcierge.com/?p=6776אחרי הפוגה של שנתיים מטיולים בחו״ל (מלבד גיחה קצרה לקפריסין), הגיע הזמן לתת פייט לקורונה ולחזור לטוס! אחרי הכל הבלוג התגעגע אלינו, ואנחנו אליו…החלטנו לטוס לחופשה בתקופת החגים, שבמקרה השנה יצאה נוחה מאוד מבחינת ימי חופשה. היעד נבחר בעיקר לפי רשימת המדינות אליהן אפשר לטוס מבלי להיכנס לבידוד, וכאלו שמקבלות ישראלים, ולא היו הרבה כאלה. …

אוסטריה בקורונה – איך מטיילים למרות המגיפה? לקריאה »

The post אוסטריה בקורונה – איך מטיילים למרות המגיפה? appeared first on הקונסיירז'.

]]>
אחרי הפוגה של שנתיים מטיולים בחו״ל (מלבד גיחה קצרה לקפריסין), הגיע הזמן לתת פייט לקורונה ולחזור לטוס! אחרי הכל הבלוג התגעגע אלינו, ואנחנו אליו…
החלטנו לטוס לחופשה בתקופת החגים, שבמקרה השנה יצאה נוחה מאוד מבחינת ימי חופשה. היעד נבחר בעיקר לפי רשימת המדינות אליהן אפשר לטוס מבלי להיכנס לבידוד, וכאלו שמקבלות ישראלים, ולא היו הרבה כאלה. אוסטריה בקורונה היתה מדינה ירוקה וכך נבחר היעד (לא בלית ברירה, אבל מתוך מגוון מצומצם).

הקורונה ללא ספק מקשה על הטיולים בחו״ל ומחייבת הכנות מוקדמות מראש. קשה להתכונן גם מפני שהנהלים משתנים באופן תדיר, ולכן הטיפ הכי חשוב שנוכל לתת לכם הוא לעקוב אחר הנהלים כשבועיים לפני הטיסה שלכם ולהיות מעודכנים בשינויים, הן באתר משרד הבריאות הישראלי, והן באתר משרד הבריאות האוסטרי. ואם אתם טסים ממינכן כמונו אז גם באתר משרד הבריאות הגרמני. יש מידע באנגלית על אוסטריה בקורונה למטיילים באתר הזה.

נתאר כאן את התהליך שאנחנו עברנו, וכאמור יכול להיות שמאז הדברים השתנו… אנחנו טסנו דרך מינכן עם חברת התעופה לופטהנזה באמצע ספטמבר 2021, ולכן כל מה שעברנו רלוונטי לתהליך הזה ולא בהכרח לחברות תעופה אחרות, שדות תעופה אחרים או מועדי טיסה אחרים.

אוסטריה בקורונה
איזה כיף לעלות למטוס סוף סוף!

אוסטריה בקורונה – טיסה הלוך

לא ניתן לעשות צ׳ק אין לטיסת לופטהנזה באינטרנט. תידרשו בנתב״ג לגשת לדלפקי הצ׳ק אין ולהציג את המסמכים הבאים:

 • תו ירוק בתוקף למחוסנים (אנחנו חוסנו בחיסון הבוסטר לפני שטסנו), או בדיקת PCR בתוקף מה-72 שעות האחרונות, או תעודת מחלים מקורונה בתוקף.
 • אישור יציאה מהארץ ממשרד הבריאות הישראלי – את הטופס אפשר למלא רק 24 שעות לפני הטיסה
 • אישור כניסה לגרמניה ממשרד הבריאות הגרמני. שימו לב שמי שנכנס לגרמניה למטרות טרנזיט ויוצא ממנה תוך 24 שעות (לאוסטריה למשל) לא צריך למלא את הטופס הגרמני. בטופס צריך להזין כתובת בגרמניה. אנחנו ישנו לילה אחד במלון בגרמניה בסמוך לשדה התעופה מכיוון שנחתנו מאוחר בלילה ולכן הייתה לנו כתובת של מלון.
אוסטריה בקורונה
ברכבל העולה לרכס הרי דכשטיין

אוסטריה בקורונה – בטיסה עצמה

לופטהנזה דורשת לעלות למטוס עם מסכות מסוג FFP2 או N95 או KN95. בפועל לא אכפו את זה והיו במטוס גם אנשים שעלו עם מסכות הבד הרגילות, אבל אנחנו העדפנו לא לקחת סיכון. לא קל למצוא מסכות כאלה בארץ כי יש מחסור אז אל תחכו לרגע האחרון (אנחנו עברנו 5 סניפי סופר פארם עד שמצאנו אחד שהיו בו מסיכות כאלו). במהלך כל הטיסה צריך להיות עם מסיכות למעט אם אתם אוכלים או שותים. הדיילים אוכפים את זה בנוקשות.

המטוס שלנו היה מלא עד אפס מקום והצפיפות הייתה רבה, קחו זאת בחשבון. הירידה מהמטוס נעשית לפי שורות בכדי שלא יהיה לחץ על המעברים בירידה מהמטוס ולכן היא לוקחת הרבה זמן. אם אתם יושבים במושבים האחוריים תיאלצו לחכות די הרבה זמן כדי לצאת מהמטוס לאחר הנחיתה (גם בהלוך וגם בחזור זה היה ככה).

אוסטריה בקורונה
ברכבל לפסגת הצוגשפיצה

אוסטריה בקורונה – טיסה חזור

בדומה לטיסה הלוך, גם בטיסה חזור תידרשו להראות תו ירוק למחוסנים או תעודת מחלים בתוקף ואישור כניסה לארץ ממשרד הבריאות הישראלי. בנוסף, כל הנוסעים (גם המחוסנים) צריכים להציג בדיקת PCR שלילית שנעשתה ב-72 השעות האחרונות. על התוצאות שלנו לא היה מספר דרכון, רק שם ותאריך לידה, וזה הספיק.

איפה עושים בדיקת PCR?
בחזור תשתדלו שב-72 השעות האחרונות (ה-3 ימים האחרונים של הטיול) תלונו בעיר יחסית מרכזית ולא במלון באמצע שום מקום. ככה יהיו לכם יותר אפשרויות לבדיקות PCR. בדיקות לתיירים יש בבתי מרקחת של הרשתות המרכזיות כמו Bipa (בתשלום של כ-60 יורו לבדיקה). באינסברוק יש אפשרות לעשות במקום בשם WK בעלות של 30 יורו. התוצאות מגיעות תוך 48 שעות.

אנחנו עשינו טעות איומה והחלטנו ללכת על הבדיקות החינמיות באצטדיון האולימפי של אינסברוק. בהרשמה היה צריך להזין מספר טלפון והזנו מספר ישראלי, ולכן התוצאות לעולם לא הגיעו והלחץ והחרדה שלנו עלו ככל שהטיסה התקרבה. רק לאחר המון שיחות טלפון, נסיונות סיוע של צוות המלון והתייעצות בקבוצת הפייסבוק ״אוסטריה למטיילים״- בסוף נמצא מספר טלפון אליו אפשר להתקשר, וכעבור המתנה של חצי שעה(!) שבה פז כבר למדה את כל המספרים בגרמנית, ושיחה באנגלית שבורה עם הנציגה, קיבלנו את התוצאות במייל. תחסכו לעצמכם את העצבים המרוטים והחרבת הטיול ועשו בדיקה רק במקומות מוסדרים בתשלום שגם מתחייבים על זמן קבלת התוצאות ושולחים אותן במייל.

אוסטריה בקורונה
שלט שמעדכן אתכם על מעבר גבול בין אוסטריה לגרמניה ומבקש להקפיד על הנחיות הקורונה – על פסגת הר הצוגשפיצה!

אז איך מטיילים באוסטריה בקורונה?

נכון לכתיבת שורות אלה באוסטריה אין חובה לעטות מסיכה ברחובות, במסעדות או במלונות. לעומת זאת, בחנויות ואטרקציות סגורות אחרות (כמו קניונים, מוזיאונים ורכבלים) חובה לעטות מסיכה. השלטים מורים על מסיכה מסוג FFP2 או N95 אבל אף אחד לא אוכף את זה וכולם עם מסיכות מסוגים שונים, כולל מסכות בד רגילות.

בכל מקום סגור, כולל מסעדות ומלונות, יבקשו מכם להראות תעודת מתחסן, תעודת מחלים או בדיקת קורונה שלילית (אנטיגן). יש מקומות נוקשים יותר מאחרים אבל כולם מבקשים לראות, אז תכינו את זה מודפס או בטלפון מבעוד מועד. הם מאוד התלהבו מזה שיש לנו כבר 3 חיסונים… בחלק מהמקומות יבקשו מכם גם לסרוק קוד QR ולהירשם אונליין שביקרתם במקום, או למלא טופס נייר עם הפרטים שלכם. זאת על מנת שיוכלו להודיע לכם במידה והיה במקום חולה מאומת כדי שתיכנסו לבידוד.

לסיכום

אחרי כל כך הרבה זמן שלא טסנו כיף לצאת לחופשה ארוכה ולנקות את הראש. אפשר לטייל ולהנות גם עם מגבלות הקורונה, כל עוד עושים הכנה מראש ומקפידים על ההנחיות של ישראל ושל אוסטריה (וגרמניה אם צריך) בלי חוכמות. ההמלצה שלנו היא כל הזמן להתעדכן, לא להתחכם ולא לקחת סיכונים.

והעיקר שתהיו בריאים ותחזרו בשלום!

מוזמנים לקרוא עוד על החוויות שלנו באזור האלפים האוסטרים בפוסט אוסטריה ברכב שכור ובפוסטים הבאים שנעלה עם פרטים על המקומות בהם ביקרנו, האטרקציות השונות, מסעדות מומלצות וחוויות בלתי נשכחות!

The post אוסטריה בקורונה – איך מטיילים למרות המגיפה? appeared first on הקונסיירז'.

]]>
https://haconcierge.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94-%d7%91%d7%a7%d7%95%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%94/feed/ 0
פאפוס – נופש קצר בקפריסיןhttps://haconcierge.com/%d7%a7%d7%a4%d7%a8%d7%99%d7%a1%d7%99%d7%9f/paphos/ https://haconcierge.com/%d7%a7%d7%a4%d7%a8%d7%99%d7%a1%d7%99%d7%9f/paphos/#respond Fri, 23 Jul 2021 15:28:21 +0000 https://haconcierge.com/?p=6735אחרי תקופה ארוכה של הקפאת טיסות עקב מגיפת הקורונה וטיולים בארץ, השמיים נפתחו קצת והגיע הזמן למעט הפוגה בחו״ל. אבל כמו כל דבר שצריך להתרגל אליו מחדש, עדיף לקחת את זה בצעדים קטנים. במשפחה של פז יש זוג חיילים בודדים משוחררים מאומצים (איוון וליז) שהחליטו להתחתן בקפריסין והיו זקוקים לשני עדים לחתונה. אמא של פז …

פאפוס – נופש קצר בקפריסין לקריאה »

The post פאפוס – נופש קצר בקפריסין appeared first on הקונסיירז'.

]]>
אחרי תקופה ארוכה של הקפאת טיסות עקב מגיפת הקורונה וטיולים בארץ, השמיים נפתחו קצת והגיע הזמן למעט הפוגה בחו״ל. אבל כמו כל דבר שצריך להתרגל אליו מחדש, עדיף לקחת את זה בצעדים קטנים. במשפחה של פז יש זוג חיילים בודדים משוחררים מאומצים (איוון וליז) שהחליטו להתחתן בקפריסין והיו זקוקים לשני עדים לחתונה. אמא של פז הציעה להצטרף (וכמובן שהיא קפצה על ההזדמנות) וכך מצאו עצמם הארבעה על מטוס לפאפוס שבקפריסין.

פאפוס היא עיר בדרום מערב קפריסין, מרחק של כ-40 דק׳ טיסה מישראל. אם היו בונים גשר בין תל אביב לקפריסין מעבר לים, סביר שמרחק הנסיעה היה קצר יותר מלהגיע בנסיעה לאילת.

מדובר בעיירת נופש הבנויה לקבלת תיירים – יש בה שפע של מלונות, מסעדות, ברים, חנויות ואטרקציות תיירותיות. מזג האוויר דומה מאוד לישראל, וכך גם השעון, ונותני השירותים מכירים אותנו (יודעים מה זה אוכל כשר למשל, וחלקם דוברים עברית). כל אלו הופכים את פאפוס למאוד נוחה לחופשה עבור ישראלים.

פאפוס
החוף של פאפוס

מה כדאי לדעת על פאפוס

נתחיל בזה שבפאפוס כמו בכל אירופה מתנהלים ביורו. אומנם הטיסה והלינה זולות משמעותית מחופשה בישראל, אבל המחירים בפאפוס עצמה (אוכל, שופינג וכדומה) דומים מאוד למחירים בארץ. פאפוס היא מאוד תיירותית, ויש בה הרבה ישראלים. בכל מקום תשמעו עברית. טסנו עם חברת הלואוקוסט Ryanair והוספנו כסף להעלות מזוודות טרולי קטנות למטוס ולבחור מקום בטיסה. דבר שחשוב לשים לב אליו הוא שהחשמל בפאפוס שונה מזה בישראל ויש צורך במתאם חשמל לאירופה. שלא תיתקעו בלי בטריה… עם זאת, בסופרים ובחנויות המזכרות ניתן לרכוש מתאמים אז גם אם נתקעתם אין סיבה לדאגה. כדאי להקדיש לפאפוס בין 4-7 ימים, כדי שיהיה מספיק זמן לאטרקציות, לנופש בטן-גב במלון וגם לטיולים מחוץ לעיר. יש מה לעשות בפאפוס גם 5 ימים מלאים מבלי לנסוע לטייל מחוצה לה.

פאפוס

התניידות והשכרת רכב בעיר פאפוס

עוד כדאי לדעת על פאפוס זה שהנהיגה שם היא בצד שמאל (הפוך מאצלנו)! ממש כמו בלונדון, תאילנד או יפן. גם אם אינכם מתכננים לנהוג כדאי לשים לב טוב טוב בחציית כבישים לאיזה כיוון מסתכלים ולהיות מודעים לכך שהכבישים הפוכים בכדי להימנע מתאונות. למי שאינו מעוניין לשכור רכב בפאפוס אפשר להתנייד באוטובוסים או במוניות. הנסיעה במוניות נוחה, ועולה בין 8-10 יורו לכל מקום שתרצו בתוך העיר.
אנחנו בחרנו לשכור רכב בפאפוס על מנת לנסוע לטיולים מחוץ לעיר ולהיות ניידים יותר. השכרנו את הרכב מסוכנות בשם A&G Neophytou בעלות של 95 יורו לשלושה ימים עם ביטוח שמכסה הכל (חוץ מנסיעות בדרכי עפר ותאונות שנגרמו עקב נסיעה בצד ימין, כלומר הצד הלא נכון של הכביש). חברות ההשכרה הבינלאומיות מאוד יקרות והמחירים של הסוכנויות המקומיות נוחים יותר.

פאפוס
הרכב השכור והנהגת הדגולה

קיבלנו את הרכב במלון, הנציגה הייתה אמינה וזמינה בווטסאפ והיינו מרוצים מאוד. החזרנו את הרכב השכור בשדה התעופה לפני הטיסה לארץ (ללא תוספת תשלום) אבל אפשר גם להחזירו במלון אם רוצים. צריך לזכור להחזיר את הרכב עם מיכל דלק מלא.
אמא האלופה נהגה בצד שמאל, זה לוקח קצת זמן להתרגל אבל היא עשתה את זה כמו גדולה ואני ניווטתי במושב שלצד הנהגת. השתמשנו באפליקצייה בשם Maps.me שעובדת אופליין (ללא חיבור לאינטרנט), אליה הורדנו את מפת קפריסין מבעוד מועד. בכל מקום הייתה חניה חופשית, למעט במרכז העיר פאפוס שם חנינו בחניון בתשלום (יורו אחד לשעתיים).

פאפוס בימי קורונה

נכון לזמן כתיבת שורות אלה קפריסין הינה מדינה ירוקה, כלומר לא נדרש בידוד בחזרה ממנה לארץ. כדאי מאוד לעקוב אחרי הנחיות משרד הבריאות ולהגיע מסודרים עם כל הטפסים והבדיקות הנדרשות על מנת שלא להתעכב בתהליך היציאה מהארץ או בחזרה מקפריסין. אנחנו נדרשנו למלא טופס Cyprus flight pass על מנת להיכנס לקפריסין, שם תידרשו גם לצרף את תעודת המתחסן שלכם ולמלא פרטים אודות חיסון הקורונה שקיבלתם. תידרשו לעשות בדיקת קורונה בקפריסין לפני החזרה לארץ ולהציג תוצאה שלילית בשדה התעופה בקפריסין בטיסה חזור (אחרת לא יעלו אתכם לטיסה). בבית המלון נתנו לנו רשימה של מקומות שבהם ניתן לעשות את הבדיקה. המחירים נעים בין 30-70 יורו ומשך ההמתנה לתוצאות משתנה ממקום למקום (בין 8 שעות ל-72 שעות) אז תתכננו בהתאם שלא תגיעו לרגע האחרון. בנוסף, תידרשו למלא טופס כניסה לישראל 24 שעות לפני הטיסה חזרה. לבסוף, היינו צריכים להזמין תור לבדיקת קורונה בנתב״ג בכניסה לארץ (תשובות מתקבלות עד 14 שעות).

לינה בפאפוס

כאמור המלונות בפאפוס זולים משמעותית מאלו בישראל, ותוכלו למצוא מגוון של מלונות בדרגות יוקרה שונות. ישנם מספר אזורים מרכזיים בהם ניתן לקחת מלונות: דרומית-מזרחית לנמל פאפוס ישנם מלונות יוקרתיים יותר בסגנון ״הכל כלול״ עם חופי רחצה צמודים ובריכות שחיה. החופים שלהם יותר מותאמים לרחצה. צפונית לנמל פאפוס לאורך החוף (באזור קברי המלכים) יש רצועת מלונות נוספת, גם שם עם בריכות שחייה וחופים, אך המחירים שלהם נוחים יותר. החופים כאן סלעיים יותר ופחות מותאמים לרחצה. אנחנו לקחנו שם את המלון Capital coast resort and spa. במרכז העיר פאפוס (המכונה ״העיר העתיקה״) ישנם מלונות זולים ואורבניים יותר. שומרי הכשרות ישמחו לשמוע שבחלק מהמלונות יש שני חדרי אוכל – אחד רגיל ואחד כשר (במלון שלנו שהו הרבה אורחים דתיים).

מה עושים בפאפוס

פאפוס מציעה הרבה אפשרויות בילוי מלבד בטן-גב בחוף ובבריכה. פרטנו לכם כאן את המיטב של פאפוס:

1. הפארק הארכיאולוגי וקברי המלכים

אם אתם חובבי ארכיאולוגיה והיסטוריה תוכלו לבקר בשני אתרי העתיקות הללו הדומים מאוד לביקור בקיסריה העתיקה. הפארק הארכיאולוגי נמצא מצפון לנמל פאפוס (במרחק הליכה), הוא גדול יחסית, וניתן לקבל שם הדרכה אם רוצים. קברי המלכים זה אתר קטן יותר שממוקם בטיילת המלונות הצפונית. שני האתרים חשופים לשמש ומומלץ להימנע מהגעה בשעות החמות. תתכננו בשעות הבוקר או אחר הצהריים. המבקרים בפארק הארכיאולוגי יוכלו לשלב ביקור בנמל עם ארוחת דגים באחת המסעדות בנמל.

2. העיר העתיקה במרכז פאפוס

מרכז העיר, המכונה גם ״העיר העתיקה״ (למרות שהיא משופצת ונראית חדשה ויפה) הוא לב העניינים בפאפוס וממוקמת במעלה ההר. שם תמצאו חנויות, מסעדות, ברים, טברנות ועוד. מומלץ לבקר בשעות היום ולהתרשם מהגרפיטי ואומנות הרחוב והאדריכלות המודרנית המיוחדת, ולהנות מאחת התצפיות על העיר. גם בשעות הערב כיף להסתובב בעיר, לראות את המזרקות המוארות, בניין העירייה ובנייני בתי הספר הסמוכים לו ולשמוע את המוסיקה הבוקעת מהטברנות ומהברים. קל מאוד להגיע לעיר העתיקה במונית או ברכב. אם הגעתם ברכב ישנם חניונים מוסדרים בתשלום. בסופי השבוע המקום הומה ושוקק צעירים ואנשים בלילות, ובחלק מהטברנות יש מוסיקה חיה.

פאפוס

3. שוק העיר העתיקה

מדובר בשוק מקורה וגדול של דוכני מזכרות המיועד לתיירים. תמצאו שם בגדים, תכשיטים, מזכרות, מגבות חוף, תיקים ועוד ועוד. השוק הוא מקסים מאוד ושווה להקדיש לו זמן. השוק פתוח באמצע השבוע בין 9:00-14:00 (יום ראשון סגור). בקצה השוק ישנה יציאה לתצפית מאוד יפה עם נוף על העיר פאפוס ועל הים.

4. נמל ומצודת פאפוס

הנמל של פאפוס מקסים וגם בו תמצאו חנויות מזכרות, בתי קפה ומסעדות. מומלץ להגיע לשם לארוחת צהריים או לצפות בשקיעה ולאכול שם ארוחת ערב. בנמל נמצאת גם מצודת פאפוס. מומלץ לראותה מבחוץ, במיווחד בזמן השקיעה, אך אין טעם להיכנס אליה. המסעדות לאורך הנמל מעט יקרות אך מציעות שלל דגים ופירות ים טריים וטעימים מאוד. המסעדות תחת סככות מוצלות עם ריהוט גן נעים שנמצאות ממש על המים. חוויה לאכול דגים טריים שזה אתה הובאו מהים, עם הבריזה הנהדרת והסירות היפות ברקע.

5. שופינג בקניון המלכים

הקניון של פאפוס גדול וממוזג (קצת פחות ממוזג ממה שציפינו שיהיה אבל יותר טוב מלהסתובב בחום בחוץ) ויש בו חנויות מותגים רבות. המחירים דומים מאוד לאלו שבארץ, אז אל תתלהבו יתר על המידה, אבל יש כמה רשתות שאין בארץ ונחמד מאוד להסתובב שם. בקומה השנייה יש רחבת אוכל עם מסעדות מהירות ורשתות אוכל בינלאומיות כמו טאקו בל ו- TGI Fridays למשל. אם אתם עם ילדים הם בוודאי יהנו מהמגוון. בסמוך לרחבת האוכל יש משחקייה של משחקי מחשב ומכונות משחק שילהיבו את בני הנוער. בקומה הראשונה בצדו השני של הקניון ישנה חנות ע-נ-ק-י-ת בשם ג׳מבו שהיא שילוב של מקס סטוק עם איקאה. שימו לב שזאת חנות שרק לה צריך להקדיש כמה שעות טובות כי פשוט יש שם הכל – כלי בית, בגדים, צעצועים לילדים ועוד ועוד. כמו באיקאה היא בנויה במסלול שמחייב אותך לצעוד בו שגם עולה שלוש קומות למעלה במסועים. תתכננו את הזמן בהתאם.

מסעדות בפאפוס

האוכל המקומי בקפריסין דומה מאוד לאוכל ביוון ומכיל מגוון של סלטים (כולל סלט יווני), סופלקי (שיפודים על הגריל), בשרים ודגים. אם לא בחרתם במלון הכל כלול ואתם רוצים לצאת לאכול בעיר ישנם מספר אזורים של מסעדות:

 1. במרכז העיר העתיקה של פאפוס יש מסעדות וברים בסגנון מודרני יותר, ובמחירים מעט גבוהים יותר. אם הגעתם בסוף השבוע תצטרכו להזמין מקום מראש אחרת לא תמצאו שולחן פנוי באף מסעדה במרכז העיר. ישנן טברנות המגישות אוכל קפריסאי-יווני מסורתי בסגנון ״מזה״ שבו משלמים מחיר אחיד לכל סועד ומקבלים מגוון של צלחות קטנות לשולחן עם סלטים, בשרים ומטעמים שונים. בחלקן יש מוסיקה חיה מקומית. אם אתם לא בעניין תוכלו למצוא גם המבורגרים, פיצות, סושי ועוד. בסופי השבוע יש גם ברים שוקקי חיים ומלאי צעירים.
 2. בנמל פאפוס כפי שציינו קודם יש מסעדות דגים מצוינות שמגישות דגים ופירות ים טריים היישר מהים. המחירים מעט גבוהים, והסגנון תיירותי, אבל התמורה למחיר נהדרת.
 3. באזור טיילת המלונות המתחילה בסמוך לקניון המלכים וממשיכה לאורך כביש E-701 תמצאו מגוון של מסעדות בסגנונות שונים (יווני, איטלקי, ברים איריים, אוכל אמריקאי ועוד). שם המחירים נוחים יותר, ובעינינו שם נמצאות המסעדות הטעימות ביותר בפאפוס. נוכל להמליץ במיוחד על המסעדה האיטלקית Duomo Ristorante Italiano ועל המסעדה היוונית Dias Zeus Restaurant.

טיולים מחוץ לפאפוס

באופן כללי קפריסין היא מדינה קטנה מאוד, שטחה הוא כשליש משטח ישראל. ככה שאם תרצו תוכלו לשכור רכב ולטייל בכל המדינה ולא להישאר רק בפאפוס. אנחנו שכרנו רכב ויצאנו באחד מהימים לטיול מצפון לפאפוס לעיירה לאצ׳י (Latsi) הנמצאת כשעה נסיעה מפאפוס. ניתן לנסוע בכביש הראשי B7. אנחנו בחרנו בדרך כפרית יותר העוברת דרך הכפר הציורי והיפה Kathikas. הדרך מתפתלת ועולה על ההרים והיא מאוד צרה, מומלץ לבחור בה אם אתם נהגים מנוסים ולא לנסוע שם בלילה. בדרך ישנן עצירות יפות לתצפית וירידות ליקבים ומפלים.

כרבע שעה לפני שמגיעים ללאצ׳י ישנו פונדק דרכים בשם Gravity Road Diner שמופעל על ידי נשים אנגליות. מדובר באחד המקומות המקסימים ביותר שהגענו אליהם – חצר יפהפיה ומוצלת עם ״זולות״ ישיבה, ערסלים, ספסלים צבעוניים ומקושטים ועצים. זו לחלוטין עצירת חובה בדרך, לשבת ולשתות קפה קר, בצל, מול הנוף המקסים של קפריסין (הדומה קצת לגליל שלנו). במקום מגישים משקאות ואוכל קל. בתוך בית הקפה יש שירותים נקיים, פסנתר כנף ענק (וקצת לא מכוון) שהגברות מנהלות המקום מזמינות כל מי שרוצה להתיישב ולנגן בו, ופינת ספרייה, בה אתם מוזמנים להתרווח אם זמנכם בידכם, לקרוא ספרים וליהנות מהשקט. המקום מעוצב באופן מקסים, ומשפטי השראה באנגלית כתובים בו בכל פינה (כולל על תקרת הסככה תחתיה יושבים). פינת חמד אמיתית!

המשכנו בנסיעה וחלפנו על פני לאצי לכיוון Baths of Aphrodite – אתר קטן וחמוד שבו מערה ובה מעיין נובע לבריכה קרירה ומסלול קצר ומוצל שעובר בתוך החורש היפה, שבסופו תצפית יפה על הים. מומלץ לעצירה קלה וקצרה אם אתם באזור. הכניסה חופשית.

משם חזרנו על עקבותינו לכיוון לאצ׳י, כפר קטן עם מרינה ולאורכה מסעדות וחנויות מזכרות. יש הרבה חניונים חינמיים לאורך רצועת החוף, שם מצאנו לנו מסעדה נחמדה ומקסימה לארוחת צהריים על הים, עם חצר מוצלת תחת עצי התות וחוף רחצה סמוך. אכלנו סופלקי ונהנינו מהבריזה והמנוחה. עשינו סיבוב קצר במרינה ובחנויות המזכרות לפני שחזרנו חזרה בנסיעה לפאפוס (הפעם דרך הכביש הראשי). הפוגה מהנה ונעימה מפאפוס וחוויה קפריסאית נהדרת!

לסיכום

אם הגעתם אל פאפוס, אנחנו ממליצים לא להישאר במלון בלבד אלא לצאת לבלות בעיר ולטייל באזור. בין אם אתם ברכב שכור או במוניות, יש הרבה מה לעשות בעיר פאפוס ובקרבתה. לנו נשאר טעם לעוד, ואנחנו מקווים שתהנו מכל רגע!

The post פאפוס – נופש קצר בקפריסין appeared first on הקונסיירז'.

]]>
https://haconcierge.com/%d7%a7%d7%a4%d7%a8%d7%99%d7%a1%d7%99%d7%9f/paphos/feed/ 0
רמת הגולן – חופשה רומנטית כמו בחו״לhttps://haconcierge.com/%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c/%d7%a8%d7%9e%d7%aa-%d7%94%d7%92%d7%95%d7%9c%d7%9f-%d7%97%d7%95%d7%a4%d7%a9%d7%94-%d7%a8%d7%95%d7%9e%d7%a0%d7%98%d7%99%d7%aa-%d7%9b%d7%9e%d7%95-%d7%91%d7%97%d7%95%d7%b4%d7%9c/ https://haconcierge.com/%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c/%d7%a8%d7%9e%d7%aa-%d7%94%d7%92%d7%95%d7%9c%d7%9f-%d7%97%d7%95%d7%a4%d7%a9%d7%94-%d7%a8%d7%95%d7%9e%d7%a0%d7%98%d7%99%d7%aa-%d7%9b%d7%9e%d7%95-%d7%91%d7%97%d7%95%d7%b4%d7%9c/#respond Sat, 15 May 2021 17:42:14 +0000 https://haconcierge.com/?p=6652אחרי תקופה ארוכה של שהייה בבית, ערבוב בין הבית לעבודה ושגרה מתוחה – החלטנו שזה הזמן לקחת קצת חופש. בשנת הקורונה לא התאפשר לטוס לחו״ל וזה גרם לנו לא לקחת חופש כמעט בכלל, ככה שממש היינו זקוקים לזה. אחרי כמה שיטוטים באינטרנט ותסכול מהמחירים המופרזים של מקומות הלינה, הגענו כמעט במקרה למקום בשם ״צימר הבית״ …

רמת הגולן – חופשה רומנטית כמו בחו״ל לקריאה »

The post רמת הגולן – חופשה רומנטית כמו בחו״ל appeared first on הקונסיירז'.

]]>
אחרי תקופה ארוכה של שהייה בבית, ערבוב בין הבית לעבודה ושגרה מתוחה – החלטנו שזה הזמן לקחת קצת חופש. בשנת הקורונה לא התאפשר לטוס לחו״ל וזה גרם לנו לא לקחת חופש כמעט בכלל, ככה שממש היינו זקוקים לזה. אחרי כמה שיטוטים באינטרנט ותסכול מהמחירים המופרזים של מקומות הלינה, הגענו כמעט במקרה למקום בשם ״צימר הבית״ בצפון רמת הגולן. משם כבר התחיל להצטייר לו מסלול החופשה הזוגית הרומנטית שלנו באזור רמת הגולן. זאת הפעם הראשונה שממש זרמנו על חופשה מבלי לתכנן יותר מדי מראש, כי רצינו מנוחה אמיתית, וזה עבד לנו מושלם. בפוסט זה ניתן לכם המלצות לטיולים, יקבים ומסעדות ברמת הגולן בעקבות הטיול שלנו שם.

רמת הגולן
רואים שאנחנו בחופש?

לינה בצפון רמת הגולן

כאמור, הטיול שלנו התחיל להירקם מהחלטה ספונטנית להזמין צימר בגולן, וכמה שיותר רחוק מחיי היומיום שלנו בתל אביב – מה טוב. לגמרי במקרה מצאנו את ״צימר הבית״ בבירכת רם, שהיא למעשה אגם טבעי שנקווה בתוך לוע הר געש רדום. בריכת רם (בשמה העברי) ממוקמת בסמוך לכפר מסעדה ולמג׳דל שמס, ממש בעלייה לחרמון בקצה הצפוני של רמת הגולן. כבר בטלפון כשהתקשרנו להזמין, עומאר הבעלים של המקום היה מאוד אינפורמטיבי ואדיב וענה לנו על כל השאלות (בכל זאת, אחרי הקורונה צריך לברר דברים). המחיר היה הגון לשני לילות באמצ״ש ביחס לצימרים אחרים באזור והתמונות הפסטורליות עשו חשק להגיע.

רמת הגולן צימר הבית
מרפסת על האגם בצימר הבית

ההגעה לצימר הבית ברכב, בין בתי הכפר, מטעי הדובדבנים והכרמים, הרגישה לנו כמו להגיע לכפר ציורי באירופה. זה ממש הזכיר לנו את הכפרים הלבנים בדרום ספרד. החנינו את הרכב וירדנו במדרגות אל תוך בוסתן משגע, שכמו נלקח מתוך ציור. עומאר סיפר לנו שבית משפחתו נמצא על בירכת רם כבר 120 שנה. בתחילה היה זה בית עשוי מקש וטיט ולאחר מכן אביו של עומר שיפץ את המקום והפך אותו לבית המשפחה וסביבו ארבעה חדרי צימר מעץ. עומאר למד פילוסופיה ומזרחנות באוניברסיטת תל אביב ואחר כך חזר לבית המשפחה והקים יחד עם אביו את עסק הצימרים.

רמת הגולן צימר הבית
בירכת רם

החדרים עצמם פשוטים למדי (אל תצפו למשהו מפואר) וחסרים בהם מעט פריטים שימושיים כמו סבונים, כוס למברשות שיניים, מגבות רחצה נעימות וכדומה. אבל כל זה לא הפריע לנו, כי המקום עצמו כל כך יפה שאין שום סיבה להיות בחדר עצמו. המשפחה של עומאר אירחה אותנו באופן כה לבבי ומסביר פנים, שממש הרגשנו בבית. וגולת הכותרת של המקום – המרפסת על בריכת רם שגרמה לנו להרגיש כמו בחו״ל, והשרתה בנו רוגע מהדקה שהגענו לשם.

רמת הגולן צימר הבית
החדר בצימר הבית

בבוסתן של צימר הבית יש צמחי תבלין לתה, עצי דובדבן (שעוד לא היו בעונה), תות שדה ותות עץ אפגני (ממנו קטפנו ואכלנו במקום). אפשר לשהות במרפסת ולהתבונן באגם, להסתלבט על הערסלים בין העצים ולקרוא ספר, או להשתכשך בג׳קוזי החמים והנעים על המרפסת הצופה לאגם – חוויה רומנטית בלתי נשכחת. יש מטבח חיצוני שאפשר להשתמש בו, מקרר לשים בו דברים, וכן מכונת קפה משובחת לקפה של הבוקר. הכל בשימוש חופשי. אפשר גם לעשות על האש במקום אם רוצים.

רמת הגולן צימר הבית
הג׳קוזי של צימר הבית על שפת האגם

ארוחת הבוקר של צימר הבית שופעת ואדיבה, מלאה בכל טוב ממטעמי המקום – פיתה דרוזית, חביתה, שקשוקה, ירקות, לבנה וגבינות. עומאר ומשפחתו גם מתחשבים באלרגיות ובצרכים של האורחים מבחינת האוכל, סייעו לנו בכל מה שביקשנו, נתנו לנו המלצות היכן לטייל ולאכול ובאופן כללי עשו לנו את החוויה למרגיעה ומהנה כפי שציפינו שהיא תהיה. אנחנו ממליצים בחום להגיע לצימר הבית ולהינות מהשקט ומהנוף הפסטורלי של המקום המקסים הזה!

רמת הגולן צימר הבית
ארוחת הבוקר בצימר הבית

טיול של שלושה ימים באזור רמת הגולן

יש הרבה מה לעשות ברמת הגולן ובאמת שמדובר באזור עצום (ובעיקר בלתי מיושב) ככה שכדאי למקד את ימי הטיול לאזורים ספציפיים. אפשר לחלק את רמת הגולן לשלושה אזורים – דרום, מרכז וצפון. אנחנו מאוד ממליצים לתכנן את הטיול ככה שתוכלו לבקר בשלושתם בדרככם צפונה אל הצימר או בדרככם דרומה בחזרה הביתה. אנחנו היינו שם שלושה ימים באמצע השבוע, כך שהצלחנו להינות מכל האזורים. נפרט כאן את הטיול שלנו לפי ימים, אך תוכלו לתכנן את ההגעה למקומות לפי הזמנים והרצונות שלכם.

רמת הגולן
נוף מרמת הגולן על עמק החולה

יום 1 – קשתות, שמן זית ויין לבן

את היום הראשון התחלנו בנסיעה צפונה ועלינו לדרום רמת הגולן דרך כביש 98 העובר בסמוך לגבול הירדני ועולה דרך חמת גדר לכיוון מבוא חמה. הדרך עצמה ציורית ויפה, אך גם קשה לנהיגה שכן הכביש צר ומתפתל ללא שוליים (סעו בזהירות!). התחנה הראשונה שלנו הייתה עין קשתות. אתר יפה ומתוחזק בסמוך ליישוב נטור, ובו קשתות אבן עתיקות עם מעיין, ובית כנסת עתיק שלפני כעשור שיקמו ושחזרו לתצורתו המקורית באמצעות טכנולוגיה ממוחשבת חדשנית.

רמת הגולן עין קשתות
בית הכנסת העתיק בעין קשתות – מבט מבחוץ

הכניסה לאתר הינה בהזמנה ובתשלום מראש (בשל מגבלות הקורונה) דרך אתר האינטרנט. בהגיעכם לשער הכניסה התקשרו למספר הטלפון המצוין על השער על מנת שיפתחו לכם. לאחר שהחניתם את הרכב לכו בשביל קצר עד שיתגלה בפניכם מבנה סגור וממוזג, שם נמצאות קופות הכניסה. הסיור מתחיל בצפייה בסרטון קצר המספר על המקום וכיצד שיקמו את בית הכנסת העתיק שנהרס ברעידת אדמה. לאחר מכן תצאו בשביל הליכה נוח ומסודר אל עבר קשתות האבן והמעיין שלצידן, שם אפשר לנוח קצת תחת העצים בצל ולשמוע את פכפוך המים.

רמת הגולן עין קשתות
הקשתות על שמן נקרא עין קשתות

השביל ממשיך ומתפתל ועובר דרך תצפיות מרהיבות על נחל סמך והכינרת, עד שתגיעו לבית הכנסת העתיק, שאינו גדול אך מאוד מרשים ביופיו. מומלץ להקדיש למסלול הטיול הזה כשעה באיזי ולהינות מהמקום. יש נגישות לנכים. נציין גם שבסמוך לאתר העתיקות נמצאת מחלבת נטור שמוכרת גבינות עיזים ובקר, ושווה לבקר בה בתיאום מראש (אנחנו מפאת קוצר הזמן המשכנו הלאה).

רמת הגולן עין קשתות
בית הכנסת העתיק בעין קשתות – מבט מבפנים

לאחר הטיול הקצר בעין קשתות המשכנו בנסיעה למושב כנף, שם ממוקם יקב טרה נובה. תיאמנו הגעה מבעוד מועד, ואכן חיכתה לנו רוני הייננית החדשה של היקב, שבדיוק חגגה יומולדת (מזל טוב!). רוני המקסימה אירחה אותנו ביד רחבה והסבירה לנו לעומק על היקב, הכרמים, היינות ושמני הזית הנהדרים שהם מפיקים מזיתים אותם מגדלים במטעים באזור. טעמנו ארבעה יינות מבית היוצר של טרה נובה, ושני סוגים של שמן זית שהיו טעימים במיוחד. בשלב זה כבר התפתח רעב קל ולכן הזמנו פלטת גבינות וירקות שהייתה מוצלחת במיוחד וסגרה לנו פינה, ואף זכינו לטעום מהפירות הראשונים של עונת האוכמניות והתות האפגני. לא יצאנו משם מבלי להצטייד בשמן זית מסוג ארבקינה ובבקבוק יין לבן, אותו פתחנו בערב מאוחר יותר בצימר על שפת האגם.

מיקב טרה נובה המקסים נסענו נסיעה קצרה לשמורת הטבע גמלא הידועה כשמורת הנשרים. מדובר בשמורת חורף של החברה להגנת הטבע, כך שבקיץ היא פחות אטרקטיבית (גם עקב החום הכבד והמסלול החשוף לשמש). בשל מזג האוויר השרבי במיוחד שומרי השמורה ביקשו מאיתנו לעשות את המסלול הקצר ולנהוג באחריות, וכך עשינו. הלכנו במסלול התצפיות הקצר, צפינו על הנוף המרשים הנשקף על העיר העתיקה גמלא והמשכנו לתצפית הנשרים על הנקיק והמפל הראשון (הקטן יותר מבין השניים). עצרנו להתבונן מרחוק בכלוב הנשרים, אך הוא היה ריק מפני שימים ספורים קודם לכן שוחחרו ממנו חמישה נשרים לאחר שסיימו את תהליך האיקלום.

השמורה עצמה יפהפיה ואנחנו ממליצים מאוד להגיע אליה בחודשי החורף ולהינות מהטבע המרשים, אך סיכויים נמוכים שתזכו לראות נשרים ויש לקחת זאת בחשבון. למרות זאת, המאמץ האדיר שעושים עובדי השמורה לשקם את אוכלוסיית הנשרים ברמת הגולן לא יסולא בפז וביציאה אחד מהם ראה שאנחנו מתעניינים והראה לנו את הנשרים בכלוב המרוחק יותר דרך מצלמות מהנייד. אין ספק שמדובר בעוף דורס עצום ומרשים ביותר, שאנו מקווים שנראה יותר באזורנו.

רמת הגולן שמורת גמלא
שמורת גמלא

משמורת גמלא המשכנו בנסיעה עד לצפון רמת הגולן, אל צימר הבית שם נחנו ונרגענו בג׳קוזי המפנק על מול האגם הפסטורלי. בערב יצאנו לפאב מקומי בסגנון אירי בשם ״גרין אפל״ בכפר מג׳דל שמס. צעירי הכפר המודרניים והחילוניים יותר הקימו מסעדות, פאבים ובתי קפה נפלאים ובשעות הערב האזור שוקק. אנחנו הגענו קצת לפני שיא עונת הדובדבנים והיה קצת שקט יותר, אבל מבחינתנו זה עדיף ככה. היינו כמעט לבד בפאב-מסעדה אבל האווירה הייתה נעימה מאוד, המוסיקה הייתה טובה, השירות היה אדיב ומקצועי והאוכל… איזה אוכל! ארוחת גורמה עם מנות ענקיות בחצי מחיר ממה שהיינו משלמים על ארוחת שף כזו בתל אביב. שתינו לימונענע גרוס ואכלנו חציל בטחינה, קבב על מצע פריקי עם ירקות צלויים וניוקי פטריות בחמאה ויין – היה פשוט מושלם! מומלץ בחום.

את הערב בילינו עם בקבוק יין לבן של טרה נובה על המרפסת שעל האגם, עם צלחת של אבטיח קר שחתך לנו עומר באהבה רבה. חופשה זוגית רומנטית בדיוק כמו שדמיינו לעצמנו. חלום.

רמת הגולן צימר הבית
ערב רומנטי בצימר הבית בבירכת רם

יום 2 – החרמון בקיץ, שביל הנפט, ויין פורט בהר אודם

את הבוקר התחלנו בארוחת בוקר מפנקת ועשירה בצימר, כיד המלך. לאחר מכן התייעצנו עם עומר מה כדאי לעשות מפני שמזג האוויר היה חם ושרבי מאוד לטיול רגלי. בהמלצתו של עומר עלינו ברכב לאתר החרמון. לא חשבנו לעלות לשם מפני שאנחנו רגילים שלחרמון עולים רק בחורף, אבל מסתבר שאזור החרמון מקסים ומרהיב ביופיו גם בקיץ! ומכיוון שהיה מאוד חם, שם דווקא היה יותר צונן ונעים לטייל. הכניסה לאתר החרמון הייתה חופשית, והנסיעה אליו הייתה בנופים שלא ראינו מעולם בארץ והזכירו לנו קצת את ההרים בספרד ופורטוגל.

ניתן לעלות ברכבל לתצפית העליונה של החרמון בעלות של 54 ש״ח לאדם. יש גם אטרקציות שונות לילדים וסיורים מודרכים על הטבע בשמורה. אחרי שהצטלמנו עם איש השלג, הלא הוא הסמל הידוע של החרמון, בחרנו לוותר על הרכבל בשל הרוחות העזות והראות הלקויה באותו יום וירדנו חזרה לחניון התחתון, שם מתחיל החלק הראשון של שביל הגולן. המסלול עצמו הוא למיטיבי לכת ומטפס על החרמון עד התצפית העליונה. אנחנו הלכנו קטע קצר מאוד ממנו כדי להתרשם מהצמחייה הייחודית, הפריחה היפה ועדרי הפרות החמודים שהיו במקום.

לאחר מכן ירדנו ברכב מהחרמון, שוטפים את העיניים בנופים היפים של צפון רמת הגולן, דרך מבצר נמרוד המרשים ברקע, עד שהגענו לפנייה למצפה גולני בתל פאח׳ר שם מתחיל שביל הנפט. שביל הנפט או ציר הנפט הוא דרך ישנה ומשובשת שדרכה עבר צינור שהוביל נפט לאורך רמת הגולן. כיום כבר לא עובר שם צינור נפט ויש שם בעיקר פעילות צבאית באזור, אך הדרך נותרה (ואיננה מתוחזקת) והנסיעה בה מאוד יפה. לאורך המצוק המערבי של רמת הגולן נשקפות תצפיות לעמק החולה, קרית שמונה והאזור. שימו לב! נכון לעת כתיבת שורות אלה (קיץ 2021) הדרך איננה עבירה לכלי רכב פרטיים.

רמת הגולן שביל הנפט
שביל הנפט ברמת הגולן

הדרך כאמור מתחילה במצפה גולני תל פח׳ר (לשם כדאי לכוון את הווייז שלכם) ומסתיימת בצומת ברוכים-קלע אלון על כביש 959. הנסיעה בה ארכה לנו כשעתיים וחצי כולל עצירות לתצפית. התחנה הראשונה הייתה האנדרטה לזכר חללי גולני שנהרגו בקרב על תל פח׳ר בשנת 1967 במלחמת ששת הימים. האתר שווה עצירה, במיוחד אם אתם עם ילדים, וגם אם אתם לא ממשיכים לנסוע על שביל הנפט, שכן ניתן להיכנס לבונקר עצמו ולראות במו עיניכם איך נלחמו החיילים בתעלות המוצב מתחת לאדמה – מאוד מרשים!

רמת הגולן
הכניסה לתל פאח׳ר בשביל הנפט

עם הגיעכם לחניה, תראו רכב משוריין ותצפית יפה לכיוון עמק החולה. השביל המוצל שבצידו ספסלי עץ יוביל אתכם לתצפיות נוספות עם הסברים על המלחמה ועל הקרב שהתרחש במקום, דרך אנדרטה ללוחמי גולני, ומשם ממשיך השביל למטה דרך תעלות הבונקר. המקום מאוד מסודר ומרשים ואנחנו נהנינו והחכמנו מאוד. שימו לב לא לרדת מהשביל מפני שהאזור מסביב מגודר מחשש למוקשים, תתדרכו את הילדים בהתאם.

רמת הגולן
תל פאח׳ר ברמת הגולן

מתל פאח׳ר המשכנו בנסיעה על שביל הנפט, שלאורכו תחנות שונות עם הסברים ותצפיות. האזור היה שקט ולא עברו בו רכבים מלבדנו. בדרך אף ראינו צבי מקפץ בצידי הכביש. טיול רכוב מקסים ומשתלם ביום שרב חם שכזה.

לאחר שיצאנו מציר הנפט המשכנו בנסיעה ליקב הר אודם עליו המליצה רוני הייננית של יקב טרה נובה ביום הקודם. את פנינו קיבלה בברכה שחר המקסימה, שהסבירה לנו על מסלולי הטעימות השונים שיש להם ועל היינות שנוכל לטעום במסגרתם. לקחנו מסלול טעימות המאפשר טעימה של שני יינות לבנים, שני יינות אדומים ושני יינות קינוח בעלות של 40 ש״ח לאדם. לא תכננו להיות שם הרבה זמן אבל האווירה הנעימה, קבלת הפנים של שחר וההסברים המפורטים שלה על המקום ועל היינות היו מרתקים ומעניינים וגרמו לנו לבלות שם זמן רב בלגימת היינות המשובחים של היקב!

רמת הגולן יקב הר אודם
יקב הר אודם

אחד הדברים הייחודיים של יקב הר אודם הוא יינות הקינוח – שיכר הדובדבנים ויינות הפורט שמייצרים במקום. אם עד עכשיו דיברנו על כמה שהאזור מזכיר לנו את עמק הדורו בפורטוגל, הרי עכשיו הייתה לנו ההוכחה – יין פורט משובח שמיוצר ביקב הר אודם. ולא סתם יין פורט, יש להם גם פורט ״ענבר״ מענבי יין לבן(!), שלראשונה יצא לנו לטעום. לא יכולנו שלא לרכוש אותו הביתה, וכמובן שגם בבית מיהרנו לפתוח אותו ולהיזכר בחוויה הנהדרת של רמת הגולן.

רמת הגולן יקב הר אודם
יקב הר אודם

כשראשינו סחרחר מעט מהיינות המעולים של יקב הר אודם ומסיפוריה המרתקים של שחר, חזרנו בחזרה לצימר הבית לנוח על הערסלים תחת עלוות העצים הנעימה. לאחר מקלחת ומנוחה קלה נסענו למג׳דל שמס, שם תיאמנו מבעוד מועד ארוחת ערב כמיטב המסורת במסעדה האותנטית הביתית ״אל יסמין״. המסעדה מנוהלת על ידי אם וילדיה מהכפר מג׳דל שמס. ההגעה לא פשוטה ודורשת ניווט ונהיגה בעליות הצרות והצפופות של הכפר, אבל לאחר שתמצאו חניה ותרדו במדרגות תגלו חצר קסומה בסגנון יווני אוריינטלי שתיקח אתכם לעולמות רחוקים בתחושה ובאווירה של המקום. המחיר פיקס (כ-120 ש״ח לסועד) ובו תקבלו שולחן מלא מלא במנות אותנטיות מכל טוב. והכל כל כך טעים שלא תוכלו להפסיק לאכול – מקלובה, קבבים, עלי גפן ממולאים, בשר בקר עם פטריות, תבשיל עדשים עם צמחי בר, קובה מטוגנת ועוד ועוד ועוד. אכלנו ואכלנו והתפוצצנו מרוב אוכל ולא יכולנו להפסיק. חוויה אותנטית בלתי נשכחת שלא יצא לנו לחוות בשום מקום אחר, ואירוח ביתי חם ורחב לב. שווה כל שקל וכל ביס.

יום 3 – תצפית על סוריה, גרפיטי ומעיין מרענן

אחרי ארוחת בוקר נוספת ומפנקת נפרדנו לשלום מבריכת רם, מעומר וממשפחתו המקסימה והתחלנו את הטיול ביום האחרון שלנו במסגרת החופשה הרומנטית באזור רמת הגולן. היום כבר מזג האוויר היה נעים יותר והשמיים התבהרו, מתכון מוצלח לתצפיות על האזור. התחלנו בהר בנטל שנמצא בסמוך למרום גולן, ממנו נשקפת תצפית על החרמון, הגבול הסורי ואזור עמק הבכא. צפינו בנוף והתרשמנו ממוצב התעלות שבו נלחמו כוחותינו. למי שמעוניין יש במקום בית קפה קטן וחביב בשם ״קופי ענן״. עיקר החוויה היא הלוקיישן המרהיב והנוף היפהפה הנשקף מן ההר.

רמת הגולן הר בנטל
תצפית מהר בנטל

בין הר בנטל להר אביטל הסמוך לו עוברת דרך צרה ומפותלת שאנו מאוד ממליצים לנסוע בה. אם תנווטו לנקודה 8 בשביל אלי כהן שעובר ברמת הגולן תוכלו לנסוע באותה דרך. הדרך עוברת בינות כרמים השייכים ליקב רמת הגולן, כאשר הרי החרמון משמאלכם עם פסגות מושלגות, ממש כמו באירופה 🙂

המשכנו בכביש לכיוון בית המפקדה הסורית על כביש 98. הכניסה בדרך כורכר קצרה ועבירה לרכב פרטי. בכניסה למבנה תמצאו פסל של מנעול המסמל נקודה נוספת בשביל אלי כהן לאורכה של רמת הגולן. המבנה הגדול שלמולכם שימש בניין מפקדה סורית. כיום הוא נטוש ובתוכו נעשו עבודות גרפיטי רבות, חלקן של אומני רחוב מוכרים בארץ (זיהינו כמה עבודות של אומנים שראינו בסיור הגרפיטי שעשינו בתל אביב). יש גם אפשרות לסרוק קוד קיו אר בכניסה לסיור וירטואלי וחדר בריחה במקום, אנחנו ויתרנו והתרשמנו מן האומנות בסיבוב קצר. חשוב לומר שמדובר בבניין נטוש והרוס מהפצצות, ולכן יש לנקוט יתר זהירות והאחריות על הביקור היא עליכם. מומלץ לבוא בנעליים סגורות ולא להיכנס לשם עם ילדים קטנים.

המשכנו על כביש 98 דרומה ועצרנו לתצפית יפה במצפה רונן על הגבול עם סוריה והעיר קוניטרה (הישנה והחדשה) וכמובן על הר החרמון המתנשא על כל העמק. יש שם מסבירון המסביר על הגיאוגרפיה באזור. זו גם הכניסה הרגלית לפארק הוולקני (הכניסה ברכב היא קצת יותר דרומה על אותו הכביש) אבל לצערנו הוא היה סגור, וגם היה חם מדי בשלב זה לבקר במקום כה חשוף לשמש, אז רק התבוננו בו מלמעלה.

רמת הגולן
הפארק הוולקני מלמעלה (היה סגור כשהגענו)

סיימנו את הטיול שלנו בצפון רמת הגולן והמשכנו דרומה על כביש 98 הנוסע לאורך הגבול דרך ערבות רמת הגולן. שטחים עצומים של אחו, עם ביצורים ישנים וטנקים עתיקים שמבצבצים ביניהם מדי פעם. שיממון זו הגדרה מצוינת לאזור הזה של הארץ, אבל זה אזור שלא היינו בו מעולם ולכן ראינו בזה חוויה בפני עצמה. לאחר כשעה נסיעה עצרנו להתרעננות בעין פיק הנמצא בסמוך ליישוב אפיק בדרום רמת הגולן.

עין פיק הינו מעיין קטן ונסתר אליו מגיעים בשביל הליכה נוח קצר העובר דרך כפר עתיק נטוש, מרפסת נוף מרהיבה על הכינרת, וגרם מדרגות שעובר בתוך סבך של עצי תאנה ושיחי פטל.

רמת הגולן עין פיק
נוף על הכינרת הנשקף מהתצפית במסלול לעין פיק

לבסוף תתגלה בפניכם בריכת קצינים קטנה עם מים קרירים ונעימים, שבסמוך לה אזור ישיבה קטן ומוצל. מדובר במקום קטן ובריכה קטנה, כך שבמידה ויש בחניה יותר מארבעה-חמישה רכבים כנראה שהיא תהיה מלאה.

לאחר ששכשכתם רגליים או טבלתם באופן מלא בבריכה (היא בעומק של כמטר שמונים) המשיכו בשביל צר העובר לצד הבריכה בין העצים ותגיעו למקום הנביעה, שם תמצאו מעיין קטן מטפטף בין הסלעים עם בריכה טבעית קרירה ויפה עד מאוד. זה המקום המושלם לפתוח פק״ל קפה, להצטנן ולהירגע.

רמת הגולן עין פיק
נביעת עין פיק

לאלו המעוניינים במסלול יותר ארוך, או אם עין פיק עמוס מדי, נמליץ לכם על מסלול נוסף שנמצא בסמוך, אותו שעשינו לפני מספר חודשים. המסלול נקרא שביל הבוסתנים והוא מתחיל במצפה השלום ליד כפר חרוב – תצפית מרהיבה, מהיפות ביותר בארץ, על כל הכינרת והאזור. מהמצפה יורדות מדרגות מתכת הממשיכות למסלול מוצל קצר עד לבריכת קצינים קטנה (בדומה לעין פיק), סביבה יש יותר מקום מוצל לשבת. אפשר גם להמשיך במסלול רגלי מעגלי שעובר דרך נוף יפהפה על הכינרת ומסתיים בחזרה במדרגות, אך המסלול הזה לא מאוד מתוחזק ומלא בעשבייה גבוהה וקוצנית ולכן איננו מומלץ עם ילדים קטנים או בחודשי הקיץ החמים. מומלץ ללכת עד בריכת המעיין ולחזור במדרגות למצפה.

ואם בא לכם ויש לכם זמן לשתי עצירות קצרות נוספות – נמליץ על ביקור קצר של כחצי שעה באתר העתיקות כורסי (יש להזמין כניסה מראש באתר רשות שמורות הטבע), וקפיצה נעימה לנמל עין גב על גדות הכנרת.

לסיכום

רמת הגולן היא יעד נהדר לטיול זוגי רומנטי, במיוחד באמצע השבוע בחודש מאי, אז אין המון מטיילים שפוקדים כל עץ רענן. אנחנו ממליצים לכם בחום לקחת כמה ימים להתנתק ולהרגיש כמו בחו״ל באחד האזורים היפים והמיוחדים ביותר בארץ, שלרוב יוצא לבקר רק בחודשי החורף הקרים והמושלגים אך יש הרבה מה לעשות ברמת הגולן גם בעונות אחרות! בחודשי הקיץ מתקיימת עונת הקטיף (דובדבנים, פירות יער ועוד) ואז יש אטרקציות נוספות ברמה ששווה לעשות עם ילדים. אנחנו פשוט לקחנו את הזמן, הורדנו הילוך ונהנינו מהשקט ומהמרחבים. בתקווה שנוכל לחזור לטוס לחו״ל בקרוב…

לחצו כאן לעוד המלצות לחופשה בישראל

The post רמת הגולן – חופשה רומנטית כמו בחו״ל appeared first on הקונסיירז'.

]]>
https://haconcierge.com/%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c/%d7%a8%d7%9e%d7%aa-%d7%94%d7%92%d7%95%d7%9c%d7%9f-%d7%97%d7%95%d7%a4%d7%a9%d7%94-%d7%a8%d7%95%d7%9e%d7%a0%d7%98%d7%99%d7%aa-%d7%9b%d7%9e%d7%95-%d7%91%d7%97%d7%95%d7%b4%d7%9c/feed/ 0
אוכל יפני – מאכלים שחייבים לנסות כשמטיילים ביפןhttps://haconcierge.com/%d7%99%d7%a4%d7%9f/%d7%90%d7%95%d7%9b%d7%9c-%d7%99%d7%a4%d7%a0%d7%99-%d7%9e%d7%90%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%97%d7%99%d7%99%d7%91%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%a0%d7%a1%d7%95%d7%aa/ https://haconcierge.com/%d7%99%d7%a4%d7%9f/%d7%90%d7%95%d7%9b%d7%9c-%d7%99%d7%a4%d7%a0%d7%99-%d7%9e%d7%90%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%97%d7%99%d7%99%d7%91%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%a0%d7%a1%d7%95%d7%aa/#respond Sat, 11 Jul 2020 14:38:00 +0000 https://haconcierge.com/?p=6550אחד הדברים המרגשים והמעניינים שחושבים עליהם לקראת הטיול ליפן הוא – אוכל יפני! רבים מהמטיילים נלחצים כשהם שומעים על האוכל היפני מתוך החשש שהם לא ימצאו מה לאכול בטיול. חשוב להגיד מראש שאנחנו חובבי אוכל יפני עוד מהארץ, למרות שהגרסה הישראלית שונה בתכלית ממגוון הטעמים, הריחות והמרקמים שתחוו ביפן. באופן כללי אנחנו אוכלי-כל וגם באנו …

אוכל יפני – מאכלים שחייבים לנסות כשמטיילים ביפן לקריאה »

The post אוכל יפני – מאכלים שחייבים לנסות כשמטיילים ביפן appeared first on הקונסיירז'.

]]>
אחד הדברים המרגשים והמעניינים שחושבים עליהם לקראת הטיול ליפן הוא – אוכל יפני!
רבים מהמטיילים נלחצים כשהם שומעים על האוכל היפני מתוך החשש שהם לא ימצאו מה לאכול בטיול. חשוב להגיד מראש שאנחנו חובבי אוכל יפני עוד מהארץ, למרות שהגרסה הישראלית שונה בתכלית ממגוון הטעמים, הריחות והמרקמים שתחוו ביפן. באופן כללי אנחנו אוכלי-כל וגם באנו מוכנים להתנסות בדברים חדשים. אנחנו חושבים שזו גישה נכונה להגיע איתה לכל מקום בו תטיילו בעולם, במיוחד אם אתם חובבי אוכל כמונו…

כדי להסיר קצת חששות, ריכזנו עבורכם מגוון מאכלים יפניים שכדאי לכם מאוד לנסות כשאתם מטיילים ביפן. הפריטים ברשימה לא מסודרים בהכרח לפי הסדר, ויש עוד המון אוכל יפני שכדאי לטעום ולנסות אבל אלו המרכזיים שבהם (כנראה על חלקם כבר יצא לכם לשמוע או אולי אפילו לטעום בעבר).

דברים שחובה לאכול ביפן

1. אוקונומיאקי

אוקונומיאקי הינה חביתת ירק משונה שכזאת ומושחתת בטירוף. בדרך כלל היא עמוסה בתוספות כמו פירות ים, בשר חזיר, עוף או בקר. את ה"חביתה" הזאת מכינים על הפלנצ'ה ומעליה שופכים כמות נדיבה של רטבים שונים. צורת האכילה במסעדות אוקונומיאקי גם היא מיוחדת – יושיבו אתכם על בר ארוך שמחציתו פלנצ'ה חמה. את החביתה המוכנה ישימו על הפלנצ'ה שמולכם. תקבלו מעין שפכטל כזה שיעזור לכם לחתוך אותה לחתיכות קטנות יותר, אותן אפשר להרים בעזרת צ'ופסטיק ישר לפה. אוקונומיאקי אחד הספיק לשנינו וגם זה היה מוגזם לחלוטין! מדובר במאכל עתיר קלוריות לכל הדעות. אנחנו אכלנו כזה באוסקה.

2. טקויאקי

אחד המאכלים הפופולאריים בקרב מטיילים ביפן הוא טקויאקי, שהם למעשה כדורי בצק ממולאים בחתיכות של זרועות תמנון. מדובר באוכל רחוב שתמצאו בדוכנים שונים. אנחנו אכלנו כאלה במספר מקומות ביפן אבל הטעימים ביותר היו באוסקה. שיטת ההכנה של הכדורים היא חלק מהחוויה – משטח גדול עם חורים אותו ממלאים בבלילה וזורקים לתוכה את רגלי התמנון. ואז בכל כמה שניות הופכים את הכדורים באמצעות מקלות, וככה במהירות הבזק הופכים והופכים עד שהם מוכנים. יסדרו לכם אותם בקופסת קרטון או פלסטיק קטנה, יוסיפו רטבים ובחלק מהמקומות גם פיש פלייקס (הם זזים מהחום, הם לא חיים חלילה). צריך לאכול במקום (כך נהוג ביפן) וראו הוזהרתם – זה חם! חייבים לחכות קצת שיתקרר לפני האכילה.

3. סושי

מלך המלכים כשמדברים על אוכל יפני הוא תמיד – הסושי. המאכל האהוב הזה שהפך פופולארי בכל העולם (ואנחנו אוכלים אותו לפחות פעם בחודש בארץ) הוא ממש, אבל ממש לא מה שתאכלו ביפן. למעשה, יש מסעדות סושי יפניות שהתאימו את עצמן והחלו למכור רולים בסגנון מערבי, אבל זה לא הסושי האותנטי. סושי ביפן הוא סשימי (רצועות דקות של דג חי בלבד) וניגירי (רצועת דג חי מונחת על כדור אורז מאורך). ישנו מגוון רחב של מסעדות סושי, ממסעדות סושי רץ זולות ועד מסעדות יוקרתיות עם שלושה כוכבי מישלן. יש גם מסעדות סושי בעמידה. מסעדות הסושי הטובות באמת עולות הרבה כסף, אבל גם הסושי הרץ הפשוט ביותר שתיכנסו אליו ביפן, יהיה פי אלף אלפי אלפים טוב יותר מהסושי הכי יוקרתי בארץ (ואנחנו אכלנו את כולם).

הדגים טריים ברמות שקשה לתאר במילים, והשפים מיומנים שזה פשוט כיף רק לשבת ולראות אותם מכינים את הסושי. ברוב המסעדות יושיבו אתכם על בר בו תוכלו לצפות בסושימן בפעולה. ביפן נהוג להזמין סוש סוש, להינות, לשתות ולהתענג על החוויה. פחות נהוג (או מומלץ) להזמין קומבינציה. ג'ינג'ר ומשחת ווסאבי (טריים יותר ממה שאי פעם תקבלו בארץ) מוגשים לצד הארוחה ותוכלו גם לבקש ריפיל. בעולם הרטבים תתרגלו לסויה בלבד כי מיונז וטריאקי הם המצאה של המערב ולא מקבלים אותם לצד הסושי ביפן. לחובבי סושי, זהו גן עדן של ממש. אנחנו אכלנו בסושי רץ בשיבויה בטוקיו, סושי בעמידה באסקוסה בטוקיו, ובמסעדת סושי יוקרתית יותר בקיוטו – ובכולם נהנינו מאוד.

המלך של יפן – סושי

4. חטיפים מיוחדים ומוזרים בקונביני

אי אפשר לטייל ביפן מבלי להיכנס לקונביני (חנויות נוחות). יש שם הכל, ובעיקר אוכל מוכן וחטיפים. אתם בטח מאוד סקפטיים כרגע לגבי אוכל בקונביני, אבל שתדעו לכם שחלק מהארוחות הכי משתלמות שאכלנו היו כאלו שקנינו בקונביני. לפעמים רוצים לצאת לטייל מוקדם ולא לבזבז זמן על ארוחת בוקר, ולכן מאוד מומלץ להיכנס ולקנות אוכל מהקונביני כי הוא טרי, טעים וזול. הסושי שמוכרים בחנויות הנוחות טעים ברמה של מסעדות הסושי הפופולאריות בישראל ועולה שליש מחיר. תמצאו שם גם אוניגירי – משולשי אורז ממולאים בכל מיני דברים טובים ועטופים באצה. אחלה חטיף לנסיעות ארוכות ברכבת. בקונביני תגלו גם כל מיני חטיפים יפניים מעניינים ומוזרים, כמו חטיף אפונה מותפחת (אחד הטעימים!) או חטיף כמו במבה מקורמלת. לפני הטיסה הביתה הצטיידנו במלא מלא חטיפים כאלה, חלקם חילקנו לחברים ומחלקם המשכנו להינות גם בבית ולהעלות זכורונות מיפן.

חטיפים מהקונביני -מוצ'י, עוגיות ממולאות קרם שעועית מתוק, "במבה" מקורמלת וקיט-קט מאצ'ה

5. ראמן

עוד אוכל יפני מפורסם הוא מרק הראמן. למעשה זה לא בדיוק מרק, אלא ארוחה של ממש. וראמן הוא לא שם המרק אלא… השם של האטריות! ראמן הן אטריות ביצים מבושלות בציר חזיר או עוף עשיר וסמיך מאוד. לתוך הקדירה יוסיפו לכם בצל ירוק, שורש במבוק, ביצה רכה וחתיכות של בשר חזיר. חשוב לציין שלכל אזור ביפן יש גרסת ראמן משלו. בטוקיו באי אודייבה יש קניון עם מתחם שלם של דוכני ראמן מכל אזור ביפן ככה שתוכלו לנסות את כולם (למרות שקערה אחת זה לגמרי לגמרי מספיק).

ביפן מנומס לסיים בצלחת ולעשות צליל "יניקה" בסיום כדי להראות למארח שנהניתם מהאוכל. אך לסיים קערת ראמן זו משימה לא פשוטה לעיתים. חשוב לומר שציר הראמן מאוד שומני, ולכן מי שאינו רגיל לאכול ראמן עלול לחוש ברע בסיום הארוחה. הקאות ובחילות עקב אכילת ראמן הן תופעה ידועה בקרב מטיילים ביפן. נסו לקחת ראמן עם ציר פחות סמיך אם יש לכם את האופציה, או לאכול מעט אם זו הפעם הראשונה שלכם. ישנן מסעדות ראמן המגישות גם גרסה צמחונית, אך הן אינן נפוצות במיוחד.

ניקו
נראה אתכם מסיימים קערת ראמן! זה אתגר לא תמיד פשוט

6. אודון

המתחרה האולטימטיבי של הראמן הוא האודון! גם כאן השם מיוחס לאטריות ולא למרק, אלא שבניגוד לאטריות הביצים של הראמן, אודון הן אטריות חיטה. מדובר באטריות עבות יותר שמוגשות בציר נוזלי וצח בדרך כלל, עם תוספות של טופו, ירקות בטמפורה, פירות ים וכו'. גם כאן תקבלו קערה גדולה של מרק שיחמם לכם את הלב והנשמה עם אטריות עבות ועסיסיות. אנחנו אכלנו אודון במסעדה מקומית בפושימי – פרבר של קיוטו.

ארוחת אודון במסעדה מקומית בפושימי

7. סובה

כמו החברים שלהן – הראמן והאודון – סובה זה השם של אטריות העשויות מכוסמת. כחובבי כוסמת מבית, התחברנו אליהן מאוד ביפן. את אטריות הסובה מגישים בשתי דרכים – בתוך מרק חם (בדרך כלל עם פיסת דג משומר או טופו) או כמנת אטריות קרה. כל אחד מאיתנו ניסה משהו אחר והגענו למסקנה שזה טעים באותה המידה! אנחנו נתקלנו פחות במסעדות המגישות אטריות סובה מאשר אלו המגישות ראמן או אודון אבל יכול להיות שזה סתם איפה שהסתובבנו. את הסובה הטעימה ביותר אכלנו באראשיאמה – יעד לטיול יום מקיוטו.

אראשיאמה
אטריות סובה באראשיאמה

8. קארי יפני

במדינות אסיאתיות רבות מגישים קארי, ואנחנו דווקא פחות חובבים (מתובלן וחריף מדי לאשכנזים שכמונו). אבל הקארי היפני לא דומה בכלל לאחיו בתאילנד או במדינות אסייתיות אחרות. הקארי היפני הוא תבשיל חום וסמיך עם ירקות, המוגש עם ערימת אורז ושרימפס בטמפורה או קונקטסו (שניצל יפני), או סתם ככה בלי כלום. ישנן דרגות חריפות שונות שאפשר לבקש אבל אפשר גם בלי חריף בכלל. הרשת הידועה לקארי יפני היא COCO Ichiban ויש לה סניפים כמעט בכל מקום. תוכלו להרכיב לעצמכם מנה עם מידת חריפות לטעמכם. אנחנו ממליצים גם על מסעדת הקארי היפני שנמצאת במרתף של שוק הדגים בקנזאווה. שם ההזמנה נעשית במכונה אוטומטית (הטבחית עזרה לנו להסתדר עם היפנית) והמנה מוגשת לשולחן. טעים בטירוף.

קנזאווה
קארי יפני בכלל לא חייב להיות חריף אם אתם לא רוצים

9. גיוזה

מאכל יפני מפורסם נוסף שרובנו מכירים גם מהארץ הוא הגיוזה – כופתאת בצק ממולאת בבשר חזיר או בירקות בגרסה הצמחונית. מה יכול להיות רע בבצק ממולא בבשר אה? הגיוזה מגיעה בצבעים ומילויים שונים והיא יכולה להיות מטוגנת או מאודה. רק לטבול בקצת רוטב סויה וזהו – אתם מסודרים! כשהגענו לארץ למדנו להכין בבית, אבל אין כמו המיומנות של היפנים. את הגיוזות הטעימות ביותר אכלנו בקיוטו.

10. יקיטורי

מבין כל מה שאכלנו ביפן, יקיטורי זה האוכל היפני שהכי מזכיר את ישראל. ולמה? מפני שמדובר למעשה בשיפודים "על האש". כן, כן, כל מיני בשרים וחלקים שונים – בקר, עוף, חזיר, נקניקיות, שרימפסים ותמנונים עשויים על האש ומוגשים בשיפודים קטנים עם רטבים. במקומות רבים אפשר להזמין צלחת "מיקס" מלאה בכל טוב, או שתבחרו אחד אחד. במרכז השולחן יש כלי בו שמים את השיפודים הריקים ובסוף הארוחה משלמים על כמות השיפודים שאכלתם. ארוחת בשרים כמיטב המסורת.

זה כמו על האש – יקיטורי

11. טונקטסו

על שניצל עגל וינאי בטח יצא לכם לשמוע. ומה עם שניצל יפני? הכירו את הטונקטסו! נתחי בקר משובחים ביותר מצופים ומטוגנים, וחתוכים לחתיכות מאורכות שאפשר לאכול בצ'ופסטיקס. התענוג הזה לא תמיד זול, תלוי בנתחי הבשר שתבחרו. למען האמת, זה לא בדיוק שניצל, כי לא דופקים את הנתח בפטיש שניצלים עד שהוא נהיה דק דק, אלא מגישים לכם את הבשר עבה ועסיסי. אבל זה הכי קרוב למשהו מוכר מהבית. לצד הטונקטסו יגישו לכם סלט צנון קצוץ מרענן ורטבים. הכי כיף לשבת על הבר במסעדת טונקטסו ולראות איך מכינים אותם – אומנות אמיתית!

אוכל יפני
טונקטסו – זה שניצל!

12. יקיניקו

יקניקו זה לא בדיוק אוכל יפני אלא יותר סגנון אכילה ובישול. במסעדת יקיניקו תקבלו מגש גדול עם מגוון בשרים חיים וירקות. במרכז השולחן ישנו גריל פחמים קטן ועגול, ואתם למעשה מכינים לעצמכם את האוכל. עכשיו הסקפטיים שביניכם יגידו "מה, אני גם מכין את האוכל וגם משלם?" אז זהו, שכן. ואתם תהנו מזה בטירוף! למה? כי יקיניקו זה לא האוכל, זאת החוויה. אתם יושבים על שולחן גדול עם כל החבר'ה, שמים בשר על הגריל, ושותים המון המון בירה. יש יותר אווירת יום העצמאות מזה? לצד הבשרים יביאו לכם סלט כרוב אותו אפשר בדרך כלל למלא מחדש, קערת אורז דביק ומגוון רטבים. את היקיניקו הכי טעים אכלנו בשינג'וקו בטוקיו. זה לא נראה הרבה אבל אין לכם מושג כמה זה משביע. הבאסה היחידה זה שתצאו מסריחים מגריל בסוף הארוחה (למרות קולטי האדים שיש ברוב המסעדות הללו). אבל אין עשן בלי אש.

מטוקיו לקיוטו
מסעדת יאקיניקו (גריל יפני) בשינג'וקו

13. טפניאקי

כמו יקיניקו, גם טפניאקי היא שיטת בישול ואכילה ולא מאכל של ממש. טפניאקי היא צלייה על פלטה רותחת של בשר, ירקות ופירות ים. גם במקרה הזה העיקר זה החוויה של לראות את השף מכין מולכם את הארוחה. מסעדות שונות לקחו את הסגנון הזה לאזורים שונים. לנו יצא לאכול בשתי מסעדות כאלו. אחת יוקרתית מאוד באזור רופונגי בטוקיו, לכבוד יום הולדתו ה-30 של רוני. השנייה הייתה מסעדה עממית באוסקה שמתמחה דווקא בחלקי פנים, אותם צלו על מחבת פסים אישית לכל זוג סועדים.

קינוחים יפניים מומלצים

1. מוצ'י

מוצ'י הוא הקינוח המפתיע ביותר. אם הייתם שואלים אותנו אם אנחנו רוצים לאכול כדור מתוק מבצק אורז צמיגי היינו מעקמים את הפרצוף. אבל מבין כל המאכלים שאכלנו ביפן, אנחנו הכי מתגעגעים למוצ'י. בקונביני תמצאו אותם בחבילות קטנות של חמישה כדורים של מוצ'י נקי (ללא מילוי) וזה היה החטיף האהוב עלינו בנסיעות. המוצ'י היוקרתי יותר מיוצר "הנד-מייד" בדוכנים קטנים, ובחלק מהמקרים ממולא במחית פרי או בפרי עצמו. פירות הם מאוד יקרים ביפן ולכן זה נחשב מעדן יוקרתי כשהמוצ'י ממולא. בחלק מהדוכנים תזכו לראות איך מכינים את הממתק האהוב (מופע תיירותי בפני עצמו). זה הפייבוריט שלנו ביפן.

קנזאווה
הייתם מאמינים שזה רק דגם מפלסטיק? מוצ'י יוקרתי בקנזאווה

2. גלידת מאצ'ה

אם תיכנסו לאינסטגרם או לפינטרסט ותכתבו "קינוח יפני" כנראה שרוב התמונות שתראו יהיו של גלידת מאצ'ה. הדבר הזה הפך לקטע כל כך פופולארי וויראלי שבכל חור ביפן תמצאו אותה! מאצ'ה הוא צמח יפני שמהעלים שלו מכינים תמצית תה בתצורת אבקה. למאצ'ה יש יכולת לעורר בדומה לקפה, ומייחסים לו סגולות רפואיות. התה עצמו די מר, ואנחנו מאוד ממליצים ללכת לטקס תה, כמו זה שאנחנו עשינו בקיוטו, כדי ללמוד יותר על המאצ'ה. גלידת המאצ'ה היא דרך נהדרת להינות מהטעם המיוחד של התה בלי המרירות שלו. ישנן חנויות המתמחות במאצ'ה בהן תוכלו לרכוש מוצרי מאצ'ה שונים, כמו מוצ'י מאצ'ה (כן, זה מצחיק) או גלידת מאצ'ה עם ריכוז מאצ'ה לבחירתכם (כאמור, ככל שיש יותר תה הגלידה תהיה מרה יותר). אם אתם מטיילים בטבע, כמו הטיול שעשינו ברכב שכור בניקו, הכי כיף לעצור בתחנת נוחות בדרך וללקק גלידת מאצ'ה קרה ומרעננת!

3. מלון פאן (לחם מלון)

לחם מלון הוא לא בדיוק לחם, ואין לו שום קשר למלון. אז מה זה בעצם? מלון פאן (או לחם מלון בעברית) היא סוג של פחזנית גדולה במיוחד, ממולאת בקרם, בדרך כלל בטעם וניל. במהלך הטיול שלנו לא יצא לנו לראות המון דוכנים של מלון פאן, אבל כשראינו זאת הייתה אתנחתא מתוקה וכיפית באמת. את המלון פאן המצולם כאן אכלנו בדוכן ביציאה מפגודת הכסף בקיוטו.

קיוטו
זה לא לחם וגם לא מלון – מלון פאן

בונוס: באבל טי!

טוב, אז זה לא בדיוק אוכל יפני וגם לא קינוח. זה משקה. אבל אם מוצ'י הוא הפייבוריט שלנו ביפן, באבל טי הוא הפייבוריט שלנו בעולם כולו! זה מסוג הדברים שאין בארץ (טוב נו, יש מקום אחד שלא עושה את זה טוב ואנחנו לא עושים שיימינג). בכל מקום שאנחנו מטיילים בו בעולם אנחנו מחפשים דוכני באבל טי. על מה כל המהומה? על תה קר בטעמי פירות שיש בו כדורי טפיוקה, המכונים "באבלס". לפעמים היא טבעית (כדורים שחורים כאלה במרקם של גומי) ולפעמים היא ממולאת בתרכיז פרי שמתפוצץ בפה. ביפן יותר נפוצה הגרסה החלבית – תה עם חלב או קפה עם חלב שיש בו כדורי טפיוקה, אבל אנחנו מחבבים יותר את גרסת התה הקר והצלול. אל תפספסו!

לסיכום, ישנם הרבה מאוד סוגים של אוכל יפני שכדאי לכם לנסות כשאתם מטיילים ביפן. את חלקם אנחנו מכירים (כמו סושי) אבל את רובם לא תפגשו בשום מקום אחר בעולם, אז זאת ההזדמנות שלכם לנסות! מקסימום, יהיה לא טעים… אנחנו מאוד נהנינו לאכול אוכל יפני ביפן ומהחוויה של להתנסות בדברים חדשים. בתיאבון 🙂

The post אוכל יפני – מאכלים שחייבים לנסות כשמטיילים ביפן appeared first on הקונסיירז'.

]]>
https://haconcierge.com/%d7%99%d7%a4%d7%9f/%d7%90%d7%95%d7%9b%d7%9c-%d7%99%d7%a4%d7%a0%d7%99-%d7%9e%d7%90%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%97%d7%99%d7%99%d7%91%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%a0%d7%a1%d7%95%d7%aa/feed/ 0
עמק חפר – טיול במרכז באווירה אחרתhttps://haconcierge.com/%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c/%d7%a2%d7%9e%d7%a7-%d7%97%d7%a4%d7%a8-%d7%98%d7%99%d7%95%d7%9c-%d7%91%d7%9e%d7%a8%d7%9b%d7%96-%d7%91%d7%90%d7%95%d7%95%d7%99%d7%a8%d7%94-%d7%90%d7%97%d7%a8%d7%aa/ https://haconcierge.com/%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c/%d7%a2%d7%9e%d7%a7-%d7%97%d7%a4%d7%a8-%d7%98%d7%99%d7%95%d7%9c-%d7%91%d7%9e%d7%a8%d7%9b%d7%96-%d7%91%d7%90%d7%95%d7%95%d7%99%d7%a8%d7%94-%d7%90%d7%97%d7%a8%d7%aa/#comments Sun, 28 Jun 2020 20:29:25 +0000 https://haconcierge.com/?p=6431כמו כולם בימים אלו, גם אנחנו מצאנו את עצמנו מסתגרים בבית עקב מגיפת הקורונה המשתוללת בחוץ. וכשקצת פתחו את הסגר, מהר חיפשנו איך לצאת ולהתאוורר. אז לחו"ל אי אפשר לנסוע עכשיו, אבל בהחלט אפשר להינות ממה שקיים ברדיוס הקרוב – טיול בישראל. או באופן ממוקד יותר – טיול במרכז הארץ. עמק חפר נמצא במרחק קפיצה …

עמק חפר – טיול במרכז באווירה אחרת לקריאה »

The post עמק חפר – טיול במרכז באווירה אחרת appeared first on הקונסיירז'.

]]>
כמו כולם בימים אלו, גם אנחנו מצאנו את עצמנו מסתגרים בבית עקב מגיפת הקורונה המשתוללת בחוץ. וכשקצת פתחו את הסגר, מהר חיפשנו איך לצאת ולהתאוורר. אז לחו"ל אי אפשר לנסוע עכשיו, אבל בהחלט אפשר להינות ממה שקיים ברדיוס הקרוב – טיול בישראל. או באופן ממוקד יותר – טיול במרכז הארץ. עמק חפר נמצא במרחק קפיצה מהמרכז, אך לא הרבה מתעכבים לבקר בו וחבל שכך! מדובר באחד האזורים היפים והמעניינים ביותר בארץ, עם המון חוויות בילוי והעשרה.

עמק חפר

במסגרת פרויקט המשלחת השני של אכב"י – איגוד כתבי הבלוגים בישראל, יצאנו לסיור מקיף ומעמיק באזור עמק חפר, שם נחשפנו לבתי עסק ייחודיים, טעמים ארצישראלים וחוויות שיש רק בעמק. אז אם גם אתם מחפשים מסלולי טיול במרכז, תנו צ'אנס לאזור עמק חפר ואולי תופתעו לגלות דברים חדשים ומרתקים. ועל הדרך גם תעשו מצווה ותעזרו לבעלי העסקים שמנסים לחזור ולהתפרנס בכבוד בצל הקורונה.

עמק חפר

משק הלברכט – כי ירקות לא מגיעים מהמקרר

לפני כשש שנים החליטה תמי הלברכט להקים בשטח המשק המשפחתי של הוריה בביתן אהרון "גינת אוכל". פרדס הקלמנטינות המשפחתי הפך לגינת ירק גדולה ומקסימה שבה תוכלו ללמוד על הירקות, לחוות, להריח ולטעום מפירות האדמה. תמי הקימה את המקום על מנת לגדל ירקות, וללמד אנשים על ירקות. בשבתות תוכלו לחוות מגוון פעילויות לכל המשפחה כמו לערוך סיור בגינת הירק העונתית והאורגנית, במסגרתו אתם והילדים תוכלו ללמוד איך הירקות מגיעים אליכם לסלט. כאן תוכלו לשלוף גזר טרי ישר מן האדמה! במשק הלברכט ילמדו אתכם על גידול הידרופוני, ואיך תוכלו לגדל גינת ירק אפילו בדירה העירונית שלכם. במקום ישנה גם משתלת סקולנטים וצמחי בית שתוכלו לרכוש הביתה בצאתכם.

חוות סיקורה – עצות על אצות

מטר מכביש החוף, על גדות נחל אלכסנדר, מתחבא אחד המקומות המיוחדים ביותר בארץ – חוות סיקורה. משמעות שם המקום היא "תיבת אוצר מן הים" וזהו שם מושלם שכן באמת מדובר באוצר תיירותי שאנחנו לא מאמינים שלא ידענו על קיומו עד היום. האוצר שמביאים סיקורה מן הים הן האצות. כנראה שהאצה היחידה שפגשתם עד היום הקיפה רול של סושי, אבל לאצות יש המון שימושים נוספים. למעשה, אצה היא סופרפוד מפני שהיא מכילה המון חומרים מזינים טובים לגוף שלנו. החווה מגדלת באמצעות טכנולוגיה המוגנת בפטנטים, באופן יבשתי ומבוקר, אצות ים אותן היא מייצאת למדינות שונות עבור מזון ומוצרי קוסמטיקה. במרכז ההסברה של סיקורה "הצצה באצה" תוכלו לעבור סיור מקיף וחוויתי של שעה וחצי על עולם החי והצומח בים, תלמדו איך מגדלים אצות ואפילו תוכלו לטעום אותן בארוחת טעימות כשרה של מאכלים מבוססי אצות (טעים!). במקום יש אקווריום של דגי ים, סרטונים והסברים מושקעים.

פארק צבי הנחל של עמק חפר

בסמוך לכפר ויתקין שבעמק חפר נמצא אחד מהפארקים החביבים ביותר בארץ – פארק צבי הנחל בנחל אלכסנדר. לא להאמין שהטבע הזה נמצא חצי שעה מתל אביב! המדריכה רעות רז בירן מ"נקודת רעות" הסבירה לנו שנחל אלכסנדר חוצה את עמק חפר החל מאזור שכם בשומרון ועד שהוא נשפך לים באזור מכמורת. חלוצי עמק חפר ניקזו את הנחל והפכו אותו למשאב תיירותי. נאנא – נאמני נחל אלכסנדר, היא קבוצה של כארבעים איש, רובם מעמק חפר. איציק, מותיקי הקבוצה, סיפר לנו איך היא פועלת למען שיקומו של הנחל (שכיום מימיו מזוהמים). בפארק תמצאו המון פינות חמד, שבילי הליכה מסודרים, ואם תהיו נחמדים אולי תזכו לראות גם כמה צבים רכים.

גלריית זוזו ZUZU – אמנות עכשווית בעמק

בפארק התעשייה של עמק חפר מתחבאת לה גלריית זוזו להנעה תרבותית. תמי סואץ, אומנית וצלמת הקימה את הגלריה, שמהווה מרחב לקידום אומנות עכשווית המכניס רוח לחומר. אומנים מוזמנים להציג בחלל ללא תשלום, ומטרתה של תמי היא להנגיש אומנות לתושבי העמק והאזור. כשתיכנסו לגלריה, לבד או בקבוצה, יקבלו אתכם בסבר פנים יפה, יסבירו לכם על המקום ועל היצירות, ואפילו יכבדו אתכם בעוגה וקפה. כעת מוצגת בגלריה תערוכה על האתוס הישראלי והתערוכה הבאה תעסוק באומנים שעובדים עם ילדיהם. אז אם אתם מטיילים בעמק חפר, או סתם בדרך לים, כדאי לכם מאוד לעשות עצירה קטנה בגלריית זוזו המקסימה, שבה האומנות היא לכולם!

מבשלת הבירה אלכסנדר – מה הסוד לבירה טובה?

אם אתם כבר באזור התעשייה עמק חפר, חובה עליכם לבקר במבשלת אלכסנדר. עוד לפני שביקרנו בה הכרנו ואהבנו מאוד את בירה אלכסנדר המצויינת, אבל עכשיו אחרי שראינו איך מייצרים אותה יש לה טעם מיוחד עוד יותר! ממש עכשיו הם עברו ללוקיישן החדש שלהם ובו מרכז מבקרים גדול ודנדש שממוקם ממש בתוך המבשלה. במהלך הסיור במבשלה טעמנו בירה מהמיכל, תוך כדי התהליך, כשהיא לא מפוסטרת ולא מסוננת. אחד הדברים המעניינים שעושה את בירה אלכסנדר כל כך ייחודית הוא השימוש במים, שלמעשה עוברים ניקיון למצב הצבירה הראשוני ולכל בירה בונים את תרכיב המים הייחודי לה. כך משיגה המבשלה שליטה מיטבית בכל שלב בתהליך ייצור הבירה שלוקח בין 4-5 שבועות. בחודש אוגוסט צפוי להיפתח מרכז המבקרים החדש שמלבד סיורי טעימות יציע גם ימי כיף ומקום לחגיגת אירועים מיוחדים.

בראנץ' עמק חפר במסעדת אלמגרו

בית קפה אלמגרו בקיבוץ גבעת חיים איחוד הוא פנינת קולינריה שמומלץ לעצור בה בעת ביקורכם באזור עמק חפר. המקום הבוטיקי והחמוד הזה מציע תפריט ארוחות בוקר ובראנצ' עם רכיבים טריים טריים מהחקלאים באזור. הכל עממי, טרי, צבעוני ומאוד ישראלי. מעבר לאוכל, אלמגרו מספקת חוויה ישראלית עכשווית עם אינטרפרטציה ארגנטינאית (כמו שקשוקה צ'וריסוס). המסעדה לא כשרה, ולכן תוכלו למצוא בה בורקס ממולא בשינקן, מוצרלה, צ'ימיצ'ורי וביצה קשה (יאם!), והכל באדיבות השף המפנק ניקו וורבוף.

טיול אופניים באגמון חפר

הידעתם? לא צריך לנסוע רחוק עד אגמון החולה, כי במרחק נסיעה קצרה מהמרכז תמצאו את אגמון חפר!
אלון ויריב לקחו אותנו לסיור אופניים באגמון, שם אפשר לראות בעלי חיים רבים, ובעיקר ציפורים המגיעות למאגרי המים. אייל, המנהל של אגמון חפר סיפר לנו על האתר שעודנו בתהליך בנייה והקמה של אגמים מלאכותיים וסביבם שבילי הליכה, פינות מוצלות עם דקים מעץ ונקודות תצפית. ואם ברצונכם לחוות חוויה שונה מבדרך כלל – רונן שירותי קייט ותיירות עורכים באגמון סדנאות ציור בטבע.

חוויה של קיבוץ במשמר השרון

פז נולדה וגדלה בקיבוץ, למשפחה קיבוצניקית טיפוסית, ולכן יש לה מקום שמור בלב לצורת החיים הנכחדת הזו שכמעט ועברה מן העולם. אם תרצו ללמוד על הקיבוץ, או לתת לילדיכם הצצה, אתם מוזמנים לחוויה של קיבוץ במשמר השרון. קבוצת משמר שהפכה להיות קיבוץ משמר השרון הוקמה בשנת 1924 והתיישבה בעמק חפר בשנת 1933. החבר פנחס לויתן הקים את מוזיאון הקיבוץ משמראשונים שמתאר את ההיסטוריה של הקמת היישוב, של החלוצים שהקימו אותו, ושל האזור עליו הוא נבנה. במסגרת סיור של כשעתיים תצפו בסרטון, תראו את המבנים הויתיקים של הקיבוץ, תהנו מגלריית צילומים המתארים את אורח החיים הקיבוצי ואת ענפי החקלאות והייצור, ותשמעו סיפורים מעניינים מפי תושבי המקום. ואם אתם כבר שם, תנו קפיצה לחדר המלאכה שם מתקיימות סדנאות יצירה נהדרות.

יקב אלכסנדר – אז נרים כוס יין?

לתשומת לבכם, לא מדובר באותו אלכסנדר שעל שמו נקראת הבירה והמבשלה שסיפרנו לכם עליה קודם.
יקב אלכסנדר, המייצר יינות מעוטרים ומשובחים, נקרא על שם אלכסנדר שלום ז"ל, אביו של יורם שהקים את היקב בשנת 96 במושב בית יצחק שבעמק. אלכסנדר לימד את בנו יורם את מלאכת ייצור היין, אך מעולם לא זכה לשתות מפרי ידיו. אין כמו לסיים יום טיול ארוך בכוס יין בוטיק שבטעם שלו מרגישים את דורות ייצרני היין שהעבירו את הידע מדור לדור. לא סתם יקב אלכסנדר מקבלים פרסים על ימין ועל שמאל. יין הדגל שלהם הוא הקברנה סוביניון, ויש גם מרלו, קברנה פרנק, שיראז ופטיט ורדו בגזרת האדומים, ושרדונה וסוביניון בלאן בגזרת הלבנים, ועוד, ועוד, ועוד…

לסיכום, עמק חפר הוא קרקע פורייה (תרתי משמע) למגוון פעילויות מעניינות ומהנות שכולן נמצאות במרחק קפיצה מהמרכז, ובלי הרבה מאמץ. אם אתם מחפשים מקומות לטייל בארץ בימי קורונה וגם לאחריהם, ממליצים לכם לשקול טיול בעמק חפר המשלב אתרי טבע, היסטוריה, תרבות וכמובן אלכוהול ואוכל טוב. בין אם אתם מטיילים עם ילדים או מחפשים יעד לטיול זוגי בארץ, עמק חפר הוא אופציה נהדרת כי לאזור יש המון מה להציע. אנחנו הופתענו לגלות בו אתרי תיירות מהמיוחדים ביותר בהם ביקרנו בארץ.

ונאמר המון תודה למועצה האזורית עמק חפר שאירחה אותנו כל כך יפה ביחד עם המשלחת של אכב"י.

The post עמק חפר – טיול במרכז באווירה אחרת appeared first on הקונסיירז'.

]]>
https://haconcierge.com/%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c/%d7%a2%d7%9e%d7%a7-%d7%97%d7%a4%d7%a8-%d7%98%d7%99%d7%95%d7%9c-%d7%91%d7%9e%d7%a8%d7%9b%d7%96-%d7%91%d7%90%d7%95%d7%95%d7%99%d7%a8%d7%94-%d7%90%d7%97%d7%a8%d7%aa/feed/ 5
יומן מסע ביפן – פרק 15 – האי אודייבה טיול יום מטוקיוhttps://haconcierge.com/%d7%99%d7%a4%d7%9f/%d7%99%d7%95%d7%9e%d7%9f-%d7%9e%d7%a1%d7%a2-%d7%91%d7%99%d7%a4%d7%9f-%d7%a4%d7%a8%d7%a7-15-%d7%94%d7%90%d7%99-%d7%90%d7%95%d7%93%d7%99%d7%99%d7%91%d7%94-%d7%98%d7%99%d7%95%d7%9c-%d7%99%d7%95%d7%9d/ https://haconcierge.com/%d7%99%d7%a4%d7%9f/%d7%99%d7%95%d7%9e%d7%9f-%d7%9e%d7%a1%d7%a2-%d7%91%d7%99%d7%a4%d7%9f-%d7%a4%d7%a8%d7%a7-15-%d7%94%d7%90%d7%99-%d7%90%d7%95%d7%93%d7%99%d7%99%d7%91%d7%94-%d7%98%d7%99%d7%95%d7%9c-%d7%99%d7%95%d7%9d/#respond Sat, 09 May 2020 11:38:11 +0000 https://haconcierge.com/?p=6299בפרק הקודם של יומן המסע שלנו ביפן סיפרנו לכם על חוויות משבוע שלם בטוקיו. את יום הטיול האחרון שלנו ביפן (אחרי חודש שלם!) בחרנו לבלות באי אודייבה שנמצא בשטחה של טוקיו ובו שלל אטרקציות תיירות מהנות, במיוחד אם אתם מטיילים עם ילדים אבל לא רק. אנחנו כזוג נהנינו מאוד באי אודייבה, והפקנו ממנו את המירב …

יומן מסע ביפן – פרק 15 – האי אודייבה טיול יום מטוקיו לקריאה »

The post יומן מסע ביפן – פרק 15 – האי אודייבה טיול יום מטוקיו appeared first on הקונסיירז'.

]]>
בפרק הקודם של יומן המסע שלנו ביפן סיפרנו לכם על חוויות משבוע שלם בטוקיו. את יום הטיול האחרון שלנו ביפן (אחרי חודש שלם!) בחרנו לבלות באי אודייבה שנמצא בשטחה של טוקיו ובו שלל אטרקציות תיירות מהנות, במיוחד אם אתם מטיילים עם ילדים אבל לא רק. אנחנו כזוג נהנינו מאוד באי אודייבה, והפקנו ממנו את המירב במיוחד בשל העובדה שירד גשם כבד באותו יום (כזה שגרם לשיבושים בכבישים וברכבות ואף לעוצר בשדה התעופה נאריטה).

הגעה לאי אודייבה

אודייבה הוא למעשה אי מלאכותי בתוך טוקיו שהפך למרכז בילוי, כנסים ותערוכות. אפשר לבלות בו יום שלם בלי להשתעמם בכלל. האי מחובר לטוקיו באמצעות גשר המכונה ריינבו ברידג' שהוא יפה בפני עצמו ומהווה סמל של ה"נוף האורבני" של טוקיו. ניתן להגיע לאי אודייבה במגוון דרכים, הקלה והנוחה ביותר היא הרכבת העילית Yurikamome. שימו לב שיש באי מספר תחנות, כך שתחפשו את זו שקרובה ביותר לאטרקציה ממנה תבחרו להתחיל את היום ורדו בה. האטרקציות עליהן נמליץ לכם בפוסט זה נמצאות סביב תחנת Aomi. ניתן לעבור בין האתרים השונים בנסיעה באותה רכבת בין התחנות שבתוך האי (הוא די גדול).

אין על התחבורה הציבורית של טוקיו

דרך נוספת ומגניבה במיוחד להגיע לאי אודייבה היא בשייט. אחד מקווי השייט הפופולארים יוצא מאסקוסה (אזור מקדש סנסוג'י) ושט על נהר סומידה עד לאודייבה. מדובר בשייט של כשעה ובו תוכלו לראות זווית אחרת של העיר טוקיו, כך שזה מומלץ במיוחד. אנחנו לקחנו שייט כזה שהיה מעגלי (ביום אחר בטיול שלנו) ולאודייבה הגענו ברכבת העילית. מכיוון שהיה יום גשום פחות הצלחנו ליהנות מהנוף מהרכבת אך אומרים שבימים יפים זו חוויה יוצאת דופן.

שייט בנהרות טוקיו – דרך נהדרת להגיע לאי אודייבה

אטרקציות באודייבה

יש יותר מדי מה לעשות באודייבה ולכן צריך לבחור בקפידה. יש שם מתחמי קניות, פארקים, טיילת יפה, חופים, רפליקה של פסל החירות, גלגל ענק, מוזיאון שעווה, מוזיאון רובוטים, תערוכות שונות ועוד ועוד. אנחנו כאמור ביקרנו באי אודייבה ביום גשום במיוחד וגם התמזל מזלנו לבקר בו בזמן שהתקיימה תערוכת רכב בינלאומית ענקית, אז בחרנו לבלות במקומות סגורים. אלו המקומות בהם אנחנו ביקרנו ואנחנו ממליצים לכם לבקר בהם גם:

המוזיאון הדיגיטלי – TeamLab Borderless

המוזיאון הדיגיטלי, המכונה גם מוזיאון האורות, או TeamLab Borderless (ללא גבולות) הוא חוויה בלתי נשכחת שחובה חובה חובה לעשות כשאתם מגיעים לטוקיו. למוזיאון שתי קומות של תצוגות, חלקן בהתסובבות חופשית ולחלקן יש מגבלת כניסה של כמות אנשים כך שיש אליהן תור בכניסה. למוזיאון אין מפה מסודרת מפני שהקונספט הוא שתסתובבו ותתעו בו באופן חופשי וללא גבולות. על הקירות, התקרה והרצפה מוקרנות תצוגות דיגיטליות מרהיבות שמכניסות אתכם לחוויה כוללת של אובדן מציאות. כל תצוגה בעלת נושא שונה – טבע, אורות, חלל ועוד.

תצוגות מרהיבות במוזיאון הדיגיטלי

הקומה הראשונה מכילה תצוגות למבוגרים (וגם לילדים) ואילו הקומה השנייה מכילה חללי משחק, מחשבה ויצירה לילדים המשלבת תצוגה דיגיטלית כמובן. מומלץ להקדיש למוזיאון הדיגיטלי כשלוש שעות, ולקחת בחשבון שיש תורים ארוכים בכניסה לחלק מהתצוגות (היו תצוגות שויתרנו עליהן בגלל התור הארוך). הכניסה למוזיאון בנעליים סגורות ושטוחות – לא ניתן להיכנס עם עקבים.

הזמנת הכרטיסים למוזיאון הדיגיטלי נעשית דרך האתר הרשמי ונפתחת חודש מראש. כמות הכרטיסים בכל יום מוגבלת ולכן כדאי לעקוב ולראות אם נשארו כרטיסים ליום שתרצו. אם נגמרו הכרטיסים באתר זה אומר שלא יהיו גם כרטיסים לרכישה בכניסה למוזיאון. אנחנו ממליצים לקנות כרטיסים מבעוד מועד באינטרנט ולא לנסות את מזלכם במוזיאון מפני שיש שם תורים ארוכים מאוד בכניסה. את אישור רכישת הכרטיסים מציגים בטלפון בכניסה למוזיאון (אין צורך להדפיס). עלות הכרטיס היא 3200 ין לאדם, חוויה לא זולה אבל מאוד מאוד מומלצת.

לחלק מהתצוגות במוזיאון (כמו תצוגת הפנסים) צריך להמתין הרבה זמן בתור

מתחם טויוטה ותערוכת הרכב הבינלאומית

אין מצב שתפספסו את מתחם התערוכה של טויוטה Megaweb TOYOTA City Showcase מפני שחולפים דרכו בדרך מתחנת הרכבת למוזיאון הדיגיטלי. בתוך המתחם יש תצוגה של רכבים וחידושים טכנולוגיים מבית החברה היפנית טויוטה. הכניסה לתצוגה חופשית וחובבי הרכב והגאדג'טים יהנו ממנה מאוד.

כשאנחנו ביקרנו באי אודייבה התקיימה תערוכת רכב בינלאומית ענקית והמתחם של טויוטה הוסב לטובת התערוכה בתור אחד מהמתחמים שלה. אנחנו עלינו על הרכבת ונסענו תחנה אחת למתחם Tokyo Big Sight שהוא למעשה "גני התערוכה" של טוקיו, שם היה המתחם המרכזי של תערוכת הרכב. זכינו לראות תצוגות מרשימות של יצרני הרכב הגדולים בעולם ולהיחשף לכמה מהחידושים בתחום הרכב. והכי כיף להיכנס לתערוכה בחינם בתור Press בזכות תעודת הבלוגרים שקיבלנו מאיגוד אכב"י!

קניון "איטליה הקטנה" Venus Fort

מרכז קניות גדול של שלוש קומות שנראה כמו עיר באיטליה. התקרה מצוירת כמו שמיים (בחלק של מתחם הקניות זה "יום" ובחלק זה כאילו "לילה"), יש כיכרות עם מזרקות, רחובות עם פנסי רחוב ואווירה כללית של רחוב איטלקי טיפוסי. המתחם עצמו סגור (למרות אשליית השמיים) ולכן מתאים לבילוי ביום גשום, כמו זה שפקד אותנו. במתחם חנויות מותגים רבות וגם מתחם אוכל שווה במיוחד עם מסעדות סושי, ראמן וגם אוכל מערבי. הכניסה לקניון חופשית והוא פתוח מ-11:00 עד 21:00. המסעדות פתוחות עד 23:00. בקומה העליונה יש חנויות אאוטלט.

עיר איטלקית בתוך קניון

אטרקציות נוספות באי אודייבה

יש עוד הרבה מה לעשות באודייבה שאנחנו לא עשינו. להלן רשימה של אתרים שהמליצו לנו עליהם (ולא ביקרנו בהם):

 1. אודייבה אקווה סיטי – AQUA City Odaiba – מתחם קניות ענק עם חנויות מותגים, סינמה, מסעדות ובתי קפה. בקומה החמישית יש מתחם גדול של מסעדות ראמן המגישות ראמן בסגנונות אזוריים שונים ביפן. ממרפסת הכניסה למתחם הקניות יש תצפית על הריינבו ברידג' והחיקוי של פסל החירות. המתחם פתוח מ-11:00-21:00, מסעדות פתוחות עד 23:00.
 2. אודייבה דקס – DECKS Odaiba – מתחם קניות נוסף שבו תמצאו פארקים ומוזיאונים אינדורס בתחומים שונים, כמו מוזיאון השעווה מאדאם טוסו ולגולנד (דמי כניסה לכל פארק בנפרד). הקניון עצמו פתוח מ-11:00-21:00. מסעדות עד השעה 23:00.
 3. תצפית מבניין חברת התקשורת פוג'י – Fuji Television – בניין הטלוויזיה פוג'י הוא אייקוני בפני עצמו עם הכדור הענק שנראה כאילו תלוי ממנו והפך לסמל של אודייבה. יש שם תצוגות של תכניות טלוויזיה יפניות אבל בעיקר תצפית יפה על האי אודייבה ועל קו הנוף של טוקיו. הכניסה לתצפית עולה 500 ין. הבניין פתוח מ-10:00-18:00 וסגור בימי שני.
 4. הגלגל הענק במתחם Palette Town – גלגל ענק עצום מימדים בגובה 115 מטרים שנמצא בסמוך למוזיאון הדיגיטלי ולתערוכת טויוטה. פעיל בין השעות 10:00-22:00 (תלוי מזג אוויר). העלייה עליו עולה 1000 ין לאדם לסיבוב של כרבע שעה.
 5. שוק הדגים החדש של טוקיו – Toyosu Market – במרחק נסיעה קצר ממרכז אודייבה על קו Yurikamome נמצא שוק הדגים החדש של טוקיו שהחליף את שוק צוקיג'י. הלקח מהשוק הישן נלמד וכעת תיירים יכולים להיכנס למעין מרפסת תצפית הצופה על המכירה הפומבית של דגי הטונה מלמעלה, אך היא סגורה באופן סטרילי לחלוטין ולא ניתן להיכנס לרצפת המתחם. המקום פתוח בין 5:00-17:00 אך המכירה הפומבית מתקיימת בין 5:45-6:15 ולפי מקורות שהיו שם קשה מאוד לצלם מבעד לזכוכיות. אפשר להזמין מראש כניסה למרפסת תצפית בתוך האולם עצמו המאפשרת לשמוע ולצלם למשך 10 דקות בלבד, ובקבוצות של עד 40 איש בכל פעם. הכניסה ללא תשלום. סגור בימי ראשון ורביעי ובחגים לאומיים.
כך נראה הנוף מהאי אודייבה לגשר ריינבו וטוקיו ביום יפה (לצערנו לנו היה יום גשום במיוחד)
Photo by Cem Ersozlu on Unsplash

בילינו את כל היום באי אודייבה ונהנינו מהאטרקציות הסגורות שלו למרות מזג האוויר הגשום והסוער. בערב התבשרנו ששדה התעופה נאריטה סגור לחלוטין עקב מזג האוויר שגרם לנזקים לכבישים ולרכבות המובילים מהעיר. יצאה הודעה שמחלקים לאנשים שנתקעו בו שקי שינה ומזון ללינה בשדה עצמו מפני שלא ניתן לצאת. חששנו מאוד מפני שהטיסה שלנו הייתה מיועדת ליום למחרת. הלכנו לישון מודאגים ויצאנו מוקדם מהמתוכנן בבוקר לכיוון שדה התעופה. אחרי מסע ארוך עם הרבה החלפת רכבות (קווים רבים לא פעלו בגלל נזקי הסופה) הצלחנו להגיע לשדה התעופה נאריטה ולעלות על הטיסה בחזרה הביתה עם חברת Austrian Airlines (קונקשן בוינה).

כאן מסתיים לו יומן המסע שלנו ביפן אחרי חודש ימים בהם זכינו להכיר את האי המרכזי של יפן, ואת התרבות הכל כך מיוחדת של היפנים שזרה לנו לחלוטין ופתחה אותנו לחוויות חדשות ומרגשות. בפוסטים הבאים בבלוג ניתן לכם המלצות לתכנון חופשה ביפן, חוויות מהאוכל היפני, והמלצות ספציפיות לטיול ביפן ברכב שכור. מוזמנים להמשיך לעקוב ולהיעזר בנו לטובת תכנון הטיול שלכם ביפן!

חופשה נעימה 🙂
פז ורוני.

The post יומן מסע ביפן – פרק 15 – האי אודייבה טיול יום מטוקיו appeared first on הקונסיירז'.

]]>
https://haconcierge.com/%d7%99%d7%a4%d7%9f/%d7%99%d7%95%d7%9e%d7%9f-%d7%9e%d7%a1%d7%a2-%d7%91%d7%99%d7%a4%d7%9f-%d7%a4%d7%a8%d7%a7-15-%d7%94%d7%90%d7%99-%d7%90%d7%95%d7%93%d7%99%d7%99%d7%91%d7%94-%d7%98%d7%99%d7%95%d7%9c-%d7%99%d7%95%d7%9d/feed/ 0